איך לבחור מנשא גב לתינוק?

איך לבחור מנשא גב לתינוק?

מנשאי הגב מתאימים לילדים אשר יכולים לשבת באופן עצמאי (במרבית המקרים מדובר על גיל חמישה חודשים ומעלה). לפני שעוברים למנשא גב יש להשתמש במנשאי גב רכים (כמו למשל מנשא בטן).

לפני מספר שנים התמקדו מנשאי הגב אך ורק בילד ובנוחותו. היום, השתנו פני הדברים והדגש מושם גם על ההורה ועל מנת לאפשר גם להורה לחוש בנוח החלו לשווק מנשאי גב מקצועיים אשר עשויים מחומרים עמידים וקלים יותר אשר מתאימים לגופו ומזכירים תיקי גב לטיולים (רק שהתא מיועד לתינוק). מרבית המנשאים מכילים ונתמכים על ידי אלומיניום אשר מחלק את משקל התינוק כך שיהיה אחיד.

כאשר מגיע הילד לגיל מתאים יש לבחור מנשא שמתאים לשני הצדדים- לו ולהורים. המנשאים מתחלקים לשניים- יש מנשאים חובבניים ויש מנשאים מקצועיים. השניים נבדלים בחוזק המנשא, מחיר המנשא ומשקלו. (חשוב לציין כי המשא החובבני הינו איכותי- שלא יהיה כל ספק).

במידה והמשפחה נוטה לצאת לטיולים והליכות מומלץ לרכוש מנשא מקצועני ובמידה והמשפחה לא נוטה לצאת לטיולים היא תוכל להסתפק במנשא חובבני ולחסוך כספים. באמצעות מנשא לתינוק יהיה הרבה יותר קל לנוע בבית, בטיולים או בהליכה שגרתית בקניון או בפארק- שכן חשוב שהילד יהיה קרוב להורה. החיסרון המרכזי של מנשא לגב הוא שהילד יושב על גבו של ההורה כך שלא ניתן לראות את פניו. כמו כן, קשה להורידו מהמנשא מבלי להעירו.

מה חשוב לבדוק כאשר רוכשים מנשא גב?

חשוב מאוד לבחור במנשא שנוח להורה ולילד, אך יש לזכור כי הנוחות תגיע עם הזמן (הרי אף אחד מאתנו לא מסתובב עם מנשא באופן רגיל) ויש להתרגל לתחושה ולמשקל. כמו כן, צריך הילד להתרגל אל המנשא וכדי לבדוק האם נוח לו מומלץ לתת לו לשבת קצת לפני שיורם על הגב. חשוב לוודא כי המנשא מתאים לגודלו. כמו כן, יש לוודא כי המנשא בטיחותי וכולל חגורת בטיחות. החגורה הטובה ביותר תיסגר סביב החזה של הילד ותכלול את כתפיו. נוסף על כך יש לבחור במנשא פשוט וקל לשימוש- ניתן לבדוק את הדבר כבר בחנות. חשוב לוודא כי המנשא עמיד ויציב כך שלא ייפול וחשוב לבדוק את נוחיות ההפעלה.

חלק מהדגמים של המשאים מכילים תוספות שונות כמו כיסוי פלסטי אשר מגן מפני הגשם, גגון אשר יוצר צל בימים חמים ומלאי שמש, כיסים בהם ניתן לשים חפצים כמו בקבוקי מים ועוד- תוספות אלו עשויות לסייע מאוד בשמירה על הסדר והארגון. עניין נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא התחזוקה והניקיון של המנשא. על המנשא להיות עשוי מבד חזק, עמיד ומאוורר כך שהוא לא יגרה את עורו של הילד. נוסף על כך רצוי שיהיה אפשר לנקות את בד המנשא בקלות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.