איך לבחור צמיגים איכותיים לרכב

איך לבחור צמיגים איכותיים לרכב

הצמיגים הם הקשר היחיד של הרכב עם הבסיס עליו הוא נוסע. מחד, צורתם של הצמיגים היא המאפשרת לנהג את חופש התנועה ומאידך שטח הפנים של הצמיג, עוביו, איכותו ופרמטרים נוספים – הם המאפשרים את הבטיחות הנדרשת ואת אחיזת הכביש השומרת על יציבות הנוסעים ברכב. בשל חשיבותם הגדולה של הצמיגים יש להשקיע זמן ומחשבה בבחירתם.

טרם בחירת צמיגים איכותיים לרכב חשוב לקחת בחשבון שאלות אותן יש לשאול על מנת להבטיח כי המיגים הנבחרים הינם אלו המתאימים ביותר לרכב:

מידת הצמיג

בהגדרות היצרן של כל רכב רשומות מידות הצמיג הנדרשות. רכב לא יוכל לנסוע בצמיגים גדולים או קטנים יותר מאלו הרשומים בהגדרות היצרן שלו ולכן חשוב לברר את המידות מבעוד מועד. התקנת צמיגים לרכב במידה לא נכונה יכולה לגרום לאסון של ממש לנהג הרכב ולנוסעים שאתו. גם כאשר מרכיבים את הצמיגים במוסך יש לוודא עם אנשי המקצוע כי הותאמו הצמיגים הנכונים.

אופי הנסיעות ברכב

לא כל רכב הינו בעל אותם הצרכים. נהגים מסוימים עושים את רוב הנסיעות שלהם מחוץ לעיר ואילו נהגים אחרים נוסעים כל יום לעבודה ובחזרה ובזה מסתכמת נסיעתם בכביש. נהג הרכב היוצא מחוץ לעיר יזדקק לצמיגים אחרים מאשר אלו שצריכים להיות מותקנים ברכבו של נהג הנוסע אך ורק נסיעות קצרות ומדודות.

מרחק נסיעה ממוצע

כמות הקילומטרים אותו מבצע רכב צריכה לקבל מענה באמצעות הצמיגים המתאימים. מכונית הנוסעת קילומטרים רבים תגרום לבלאי גדול הרבה יותר מאשר מכונית הנוסעת כמה קילומטרים ספורים מדי יום. לפיכך, הנוהגים הרבה צריכים לבחור בצמיגים איכותיים במיוחד.

אופי הנהג

הנהג ואופיו משפיעים רבות על סוג הצמיגים הנבחר. נהג המשתמש ברכב בצורה טמפרמנטית ונוהג מהר יחסית, בולם בלימות פתע ועוד – הינו נהג שזקוק לצמיגים איכותיים במיוחד.

דגם הסוליה

דגם הסוליה משפיע על אופי הנהיגה בכביש ועל אחיזת הכביש של הרכב. לכן, על מנת להבטיח אחיזת כביש מקסימלית יש לבחור בצמיגים איכותיים בעלי דגם מותאם.

תכונות כגון עומק התעלות, משקל הצמיג, תרכובת הצמיג ועוד – כל אלו הינם גורמים המשפיעים על אחיזת הכביש ועל ביצועי הרכב, על יכולת ניקוז המים של הצמיג, התנגדות לגלגול, על הרעש שהרכב מייצר, חסכון בצריכת דלק, אורך החיים של הצמיג ועוד פרמטרים נוספים.

חשוב לזכור כי אין צמיג מושלם וכי תכונות משופרות של צמיג בתחום אחד יבואו על חשבון אותן התכונות בצמיג אחר. יחד עם זאת, יש לשאוף לבחירת הצמיג האיכותי ביותר.