חיתולים למבוגרים

חיתולים למבוגרים

קשישים ומבוגרים פעמים רבות נזקקים לחיתולים. לעיתים הם אינם שולטים בצרכיהם עקב קושי להתאפק, לעיתים הם חולים המרותקים למיטתם ואינם מספיקים להגיע לשירותים, לעיתים הם סובלים מבעיות בתפקוד המוחי ולא מזהים את הצורך להתפנות ויכולות להיות עוד סיבות רבות.

חיתולים למבוגרים הסובלים מבריחת שתן מגיעים בצורות ובדגמים שונים – יש מהם המיועדים לקשישים הסובלים מהרטבה קלה בלבד ויש המיועדים לספיגה כבדה במיוחד. מה שמאפיין את כל החיתולים הוא שהם משפרים את איכות החיים של הלובשים אותם עד ללא היכר והם מסייעים להרגשה נוחה בחברה.

נוחות והגנה בכל מקום

חיתולים למבוגרים שימושיים הן לקשישים הנמצאים במוסדות סיעודיים והן עבור קשישים הנמצאים בביתם הפרטי. עבור קשישים הנמצאים במוסד סיעודי, בדרך כלל האדם האמון על החלפת החיתולים הוא המטפל האישי, מה שמשחרר את המשפחה מהדאגה לעניין. רבים חוששים מבחירת החיתולים לקשיש הנמצא במסגרת הסיעודית מפאת התחושות השליליות העולות מכך, אך אין כל ספק שגם במקרים בהם הקשיש הינו סיעודי ולא מודע למתרחש מסביבו חשוב והכרחי לסייע לו לחוש מכובד באמצעות הגנה מתאימה.

גם במסגרת הביתית, יכולים החיתולים לשפר את איכות חייו של הקשיש. עבור קשיש שאינו סיעודי מומלץ לבחור חיתול המתאים למידתו, ושיאפשר לו להרגיש נוח ככל הניתן. כמו כן, חשוב לזכור שהחיתולים של היום אינם החיתולים למבוגרים שיוצרו בעבר, ואם פעם היו החיתולים מסובכים ללבישה כיום אין שום צורך בידע מיוחד כדי ללבוש אותם. מדובר בחיתולים שתוכננו במיוחד לשם כך שאדם חסר ניסיון ילביש אותם, וניתן להשאיר את הקשיש בבית ולתת לו לטפל בנושא בעצמו או עם עזרה חלקית בלבד של סייע או אחות סיעודית.

כיצד נבחר חיתול מתאים?

כשמגיעים לבחירת חיתולים לאימא או לאבא שהפכו לקשישים, רבים נוטים להסתכל בעיקר על המחיר. אז נכון, חשוב ורצוי לבצע השוואת מחירים בין חנויות שונות אך הרבה יותר חשוב לקנות חיתול איכותי שיספק לקשיש הרגשה נעימה. לפני רכישת החיתול, מומלץ לבדוק את איכות הבד. יש חיתולים העשויים מבדים נושמים המשאירים שכבה יבשה, ואלו המומלצים ביותר. מעבר לכך, כדאי לוודא שהבד הינו באיכות גבוהה כדי למנוע גירוי בעור ותפרחת חיתולים. אם הקשיש הינו עצמאי באופן חלקי, רצוי להתאים לו חיתול שניתן להורידו בקלות, ללא מאמץ מיוחד. כך, נתרום להרגשת העצמאות שלו כשיגלה שהוא יכול להגיע בעצמו לשירותים ולעשות את צרכיו.