מיכלים

מיכלים

חברות רבות מחפשות פתרונות אחסון לחומרים ונוזלים מסוגים שונים, לשם כך הן משתמשות במיכלי קיבול מחומרים מגוונים, על מנת שיוכלו לאחסן את החומרים והנוזלים שברשותם בצורה בטוחה ויסודית.

אנחנו יכולים למצוא בשוק מגוון רחב של סוגי מיכלים, החל ממיכלי פיברגלס אטומים, מיכלי פלסטיק לצרכים שונים ועוד מגוון רחב של מיכלים שיכולים להתאים לצרכים שונים, החל מחקלאות, תשתיות, תקשורת, גז, דלקים, ועוד.

בשביל לעבוד עם מיכלים בצורה חכמה יש להסתכל על מספר פרמטרים אותם נבחן כעת:

סוג המיכל – על מנת שהמיכל ישרת אותנו נאמנה, חשוב מאוד לבחון, מאיזה סוג הוא, האם מדובר במיכל פלסטיק או פיברגלס, האם זה מיכל ברזל או מתכת. כמובן שסוג המיכל יקבע את החומר אותו מאחסנים בתוך המיכל.

גודל המיכל – כמו כל כלי קיבול גם מיכלים לצרכים מסחריים או תעשייתיים תלוי בגודל הקיבול שלו. אם נניח אנחנו משתמשים במיכל בגודל מסוים, ברור לנו שהוא יכול לשרת אותנו למטרה מסוימת, בעוד מיכל בגודל אחר ישרת אותנו למטרה שונה.

החומר שניתן לאחסן בפנים – כל מיכל יכול לאחסן חומר מסוג אחר, וזה תלוי בסוג החומר של המיכל עצמו. ישנם חומרים שאסור לאכלס במיכלים שונים שכן הם עלולים להיהרס ולדלוף. לכן השימוש במיכלים ייעשה על פי סוג החומר ממנו עשוי המיכל וסוג החומר אותו רוצים לאחסן בתוכו.

מיקום האכלוס –  עלינו לבחון את המכילים בהם אנחנו מעוניינים להשתמש גם על פי המקום בו אנחנו רוצים לאכלס אותם. ישנם מיכלים שניתן לאכלס מתחת לאדמה ויש כאלה שניתן לאכלס רק על פני האדמה, אחרים ניתן לאכלס בשטח יבש, ויש כאלה שניתן לאכלס בשטח רטוב ולח. גם כאן, הכל תלוי בסוג המיכל ובסוג החומר שאנחנו מבקשים להכניס בתוכו.

לשם כל זה, חשוב מאוד שנעבוד עם חברה מקצועית שמציעה לנו מיכלים בגדלים ובחומרים שונים על פי הצרכים שלנו, כמובן שעלינו לעבוד עם אנשי מקצוע מנוסים שידעו להסביר לנו כיצד לעבוד עם המיכלים בצורה חכמה ואילו חומרים אנחנו יכולים לאחסן בתוכם. יש לבחון כמה זמן המיכלים מחזיקים מעמד, וכיצד ניתן לשמור עליהם שלא יתפרקו או כל דבר אחר אשר עלול לגרום לחומר לדלוף מתוכם.

נקודה אחרונה לסיום, כל מיכל בו אנחנו בוחרים להשתמש חייב לעמוד בתקנים מסוימים, אשר בוחנים את איכות המיכל, חוזקו ויכולתו לאחסן חומרים מסוימים, זה לא משנה אם מדובר בשימוש עסקי מסחרי או בשימוש פרטי, אנחנו חייבים לעבוד עם מיכלים שעומדים בתקנים המחמירים ביותר.