מסכי טלויזיה – אתנחתא רגעית או חוויה קולנועית?

מסכי טלויזיה – אתנחתא רגעית או חוויה קולנועית?

למי אין טלוויזיה בבית? מסכי טלויזיה הם עניין של מציאות בימינו ודבר מובן מאליו כמעט בכל בית. עם זאת, בחירת המסכים היא שונה- יש שמעדיפים אותם לאתנחתא רגעית ויש שמחפשים מסכים שיעניקו להם חוויה קולנועית.

בימינו, בתקופה של טכנולוגיה מתקדמת, מסכי טלוויזיה הם לא עניין של הכרח וגם לא בחירה; הם סוג של מציאות קיימת, מעין סטאטוס קוו. כמעט כולנו בלי יוצא מן הכלל לא שוקלים האם כדאי או לא כדאי לקנות מסכי טלויזיה לבית; אנחנו פשוט קונים אחד או מספר מסכים באופן אוטומטי.

עם זאת, הבחירה במסכי הטלוויזיה היא עניין חשוב. לא כל אחד בוחר את אותו המסך כמו מישהו אחר, והכל עניין של נוחות, צרכים ורצונות. יש אנשים שאין להם בעיה עם טלוויזיה ישנה וקטנה, כי הם לא מדליקים הרבה את הטלוויזיה. מצד שני, יש אנשים שקונים מסכי טלויזיה גדולים מאוד ובטכנולוגיה החדישה ביותר כדי שהמסכים יוכלו להעניק להם תחושה של חוויה קולנועית גם כשהם אינם יכולים ללכת לבית הקולנוע.

מחירים נמוכים למסכים סטנדרטיים

גם אם לא מרבים להדליק את הטלוויזיה ולצפות בתכנים שהערוצים מציעים, עדיין אין זה אומר שצריך להסתפק במסך הקטן והישן. היום, מסכי טלוויזיה סטנדרטיים בגודל של בערך 25 או 30 אינץ' עם תמונה איכותית אינם כרוכים במחירים גבוהים; עם תקציב של 2000 שקלים בהחלט אפשר למצוא משהו חלופי הרבה יותר טוב מהקופסא השמנה שיושבת בסלון ומעלה אבק.

חוויה קולנועית לא באה בזול

מצד שני, מסכי טלויזיה שנועדו להעניק חוויה קולנועית לא מגיעים בזול. מדובר בסכומים שיכולים להיות בסדר גודל של 5 ספרות. מי שבאמת אוהב טלוויזיה ורוצה להשתמש בה כדי לראות את התכנים האהובים עליו על מסך גדול, כמובן שההשקעה תיתן לו את הרצוי.

אם נניח לרגע את המחיר בצד, למסכים גדולים ובעלי טכנולוגיה מתקדמת בהחלט יש יתרון גדול, ובפרט עם המסך מציג תמונה באיכות של HD. מסכי טלויזיה שכאלו מציעים חוויית צפייה הרבה יותר מהנה, לילדים ומבוגרים כאחד.

איך לבחור את מסך הנכון?

גודל המסך הוא הדבר הפשוט ביותר; הקריטריון שמאוד קל להתייחס אליו גם כאשר אין שום הבנה מתחום. אבל כל שאר הפרמטרים הם שהופכים את הבחירה למסובכת מעט, בפרט אם לא מכירים את המושגים "HD" וכדומה.

עוד דבר שכדאי לבדוק אותו לפני שבוחרים מסך טלוויזיה, הוא השליטה בה מבחינה טכנית בסיסית ביותר- האם הלחצנים של השלט גדולים ונוחים מספיק? האם מבינים את התפריט ואופן הגישוש בו וכניסה להגדרות כאלה ואחרות?

ולבסוף, כדאי לבדוק האם יש חיבורים בטלוויזיה ואילו בדיוק. בכל מסך תמצאו חיבורים בסיסיים שמיועדים למכשירי פלט כמו ממיר ווידאו או די.וי.די. באחרים, תוכלו למצוא גם חיבורי USB ועוד מגוון "יציאות" חכמות.