מערכות אזעקה לעסק – התאמת מערכות אזעקה לעסק

מערכות אזעקה לעסק –  התאמת מערכות אזעקה לעסק

אזעקה בעסק הוא אחד ממנגנוניי החובה שחייבים להתקיים בכל עסק – קטן וגדול כאחד. הדרך הטובה ביותר ליצור מערכת מיגון טובה היא תוך פעולה בכמה מישורים למניעה פעילות פלילית עד כמה שניתן , וכמובן, מניעת פגיעה ברכוש ובנפש באופן היעיל ביותר. אחת הדרכים הטובות ביותר למניעת תקריות בלתי רצויות היא דרך התקנת אזעקה מותאמת בבית העסק, זאת אשר תתפקד כשומר ומאבטח ראשי בבית העסק ותרתיע באופן יעיל משיגי גבול ופורצים חובבנים, אלה אשר במקרים רבים אחראיים לנזקים לא מעטים בבתי העסק הישראליים.

לכן, מערכות אזעקה, בעיקר בשעות הלילה בבית העסק, נמצאו כיעילות כל כך. נמצא, כי רעשים מציקים ומונוטוניים גורמים לנו בני האדם לאבד את הריכוז לכמה שניות ואפילו דקות ומסרבלים את הפעולות שלנו : הפיזיות והמחשבתיות כאחד. לכן, חשוב מאוד להקפיד על בחירת מערכות האזעקה וההקפדה על התקנה אפקטיבית ואיכותית.

כיצד מתאימים מערכת התאמות לבית העסק שלנו?

מערכות אזעקה יותאמו לבית העסק בהתאם לקנה המידה וגודלו של העסק. חשוב מאוד להתאים את מערכות האזעקה גם לכמות האזורים ולהציב אפילו יותר ממערכת אזעקה אחת. קיימים בתי עסק וחברות אשר נוהגים להציב מערכת אזעקה חיצונית וכמה מערכות פנימיות להגנה על אזורים ממודרים וחיוניים. כמה מערכות כאלה יביאו להפתעה וחוסר מוכנות של משיגי הגבול ויעקבו אותם עד להגעת אנשי האבטחה. רבים מהפורצים החובבנים יעדיפו לברוח מאשר להישאר חשופים מול אנשי האבטחה והעדים העוברים והשווים ברחוב.

האם ישנה דרך ליצור מעקב דיסקרטי אחר לקוחות ואורחי העסק?

ניתן ליצור מעקב שכזה אבל לא באופן ישיר. ניתן להסתיר את המצלמות מהעין, אבל חובה לדווח על קיימותן של מצלמות מעקב בבית העסק. במדינת ישראל קיים חוק הזכות לפרטיותה וחובת הדיווח על כל הקלטה, צילום או שידור במקומות פרטיים, אי לכך ובהתאם לזאת, אין להציב מצלמות מבלי להביא לידיעתו של המצולם כי קיימות כאלה, ולכן, ישנה חובה להציב שלט או מדבקה המודיעה על כך שבמקום מוצבות מצלמות נסתרות לידיעת הלקוחות.

האם מותר להציב מצלמות בבית עסק אשר מצלמות את העובדים בבית העסק עצמו?

ניתן. אבל כפי שנאמר מעלה. קיימת חובת הדיווח והבאה לידיעתם של כלל העובדים כי במקום פועלות מצלמות אבטחה. אין כל חובה ליידע את העובד היכן בדיוק או בכלל מוצבת המצלמה או המצלמה אלא אך ורק להביא לידיעתו כי קיימות כאלה. זאת, כדי למנוע מצב של מעקב בלתי חוקי ולאפשר לעובד לבחור שלא לעבוד במקום עבודה המצלם את עובדיו.

האם חוק ההגנה על בית העסק מתגמד לעומת החוק לשמירה על פרטיות הצרכן?

ניתן לומר שכן. בתור בעל עסק, יכול להיות שיש לי אינטרס שלא ליידע את ציבור הקונים והעובדים שלי בדבר אמצעי הבקרה שאני מפעיל. יחד עם זאת זכות שמירה הפרטיות גוברת במקרה זה ומחייבת ליידע את המצולם בדבר עזרי הצילום והמעקב הקיימים בבית העסק.

המאמר נכתב ע"י:

י.מ מערכות אזעקה ומצלמות אבטחה מתקדמות – http://www.y-m-systems.co.il/