משחקי חשיבה מעץ- כיף אמיתי לכולם

משחקי חשיבה מעץ- כיף אמיתי לכולם

ימי שבת גשומים, ימי שישי אחר הצהריים בהם כל המשפחה נמצאת בבית ביחד או סתם בכל רגע בו מחפשים עיסוק מאתגר ומלא בהנאה- זה הזמן לפתוח משחק חדש. לא, לא מדובר בעוד משחק מחשב או אפליקציה חדשה בסמארטפון. אנו מדברים על משחקי חשיבה לילדים מעץ, משחקים בעלי ניחוח נוסטלגי, משחקים שניתן להעביר עימם זמן רב ולעבור איתם מסע מהרגע בו עומדים מול אתגר ועד לפיצוח הפיתרון.

יתרונותיהם של משחקי חשיבה לילדים מעץ

משחקי חשיבה מעץ המיוצרים באופן מושקע ואסתטי הם משחקים אשר כיף לקבל. בעידן שלנו, בו הכל מהיר וכולנו רגילים לקבל תוצאות תוך זמן קצר, משחקים אלה מחזירים אותנו לקצב הרגיל והנורמלי של החיים, מזכירים לנו שצריך להשקיע זמן ומחשבה על מנת לקבל תוצאה. משחקים אלה משפרים את יכולת הריכוז, משפרים את יכולותיו של אדם- ילד או מבוגר, להכנס לתוך השקט של עצמו, לחשוב ולהתמודד עם אתגר. המשחקים מעודדים לחשוב מחוץ לקופסה ואף מתאימים להתמודדות בשניים, מה שתורם לשיתוף פעולה והקשבה. המראה היפהפה של המשחקים העשויים בצורות גיאומטריות תלת מימדיות יפהפיות כמו קוביות המשולבות ביניהן או כוכבים תלת מימדיים והעץ שקשה לעמוד בפניו רק מעוררים את החשק "להתנפל" על האתגר.

משחקי חשיבה לעובדי החברה

משחקי חשיבה לילדים מעץ יכולים לעמוד במרכזם של יום גיבוש או יום כיף לעובדים. פעמים רבות מנהלים מתלבטים כיצד יפתיעו את העובדים הפעם. האם להוציאם לעוד טיול עם קייטרינג? שוב להזמין טיפולים מפנקים? לא בהכרח. ניתן לארגן מרכזי חשיבה שבמרכזם תעמוד ההתמודדות עם משחקי חשיבה מעץ או ממתכת. כמה שעות כאלה יתנו לעובדים אוורור מעבודתם, יספקו להם הנאה רבה, יעודדו עבודת צוות ותחרות בריאה בין צוותים. משחקים אלה מצויינים גם בתור מתנה לעובדי החברה כבונוס, מתנה ליום ההולדת או אפילו ללא סיבה מיוחדת. העובדים ללא ספק יעריכו את המתנה המקורית.

היום, כאשר חומרים מלאכותיים ומזיקים לסביבה כמו פלסטיק מפנים את מקומם לחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה כמו עץ (במשחקים נעשה שימוש בעץ המגודל במיוחד לצרכים תעשייתיים ולא בעצים הגדלים באופן טבעי), משחקי חשיבה מעץ הולכים ותופסים מקום מחודש על מדף המשחקים. אנחנו, ילדינו וגם הדורות הבאים רק ירוויחו מהעליה המחודשת בפופולאריות של המשחקים הללו.