פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום

יותר ויותר ישראלים מתקינים בשנים אחרונות פרגולות אלומיניום במבנים פרטיים אשר ברשותם, פרגולות אלו מתקנות בחצר הבית, בגינה או בגג. מטרתה של הפרגולה היא לאפשר לדיירי המקום ואורחיהם לשבת במקום בצורה נוחה, מבלי שתנאי מזג האוויר (שמש או גשם) יפריעו להם.

בין הסיבות שאנחנו יכולים למצוא לכך שבשנים האחרונות ישנה עלייה בשימוש במספר התקנות פרגולות במבנים רבים, היא הרפורמה שנערכה בתחום בשנת 2014. מטרתה של הרפורמה היתה להקל על אנשים שרצו להתקין פרגולה במבנים פרטיים. במקום שיצטרכו להשיג היתר בנייה מיוחד ואישורים לצורך הקמת הפרגולה, כל מה שהם צריכים זה להתקין אותה על פי החוק החדש. החוק קובע שעד 20 מ"ר פרגולה ניתן להתקין ללא צורך באישור, מעל גודל זה יש ליידע את רשות הרישוי, במידה ותוך 45 יום לא מקבלים הודעה שמתנגדת לכך, הרי שניתן להתקין את הפרגולה כפי שרוצים.

לצד פרגולות אלומיניום, ישנן עוד פרגולות שרבים נוטים להתקין, למה פרגולות עץ. ההבדל בין השניים הוא לא רק בעיצוב שלהן אלא גם ביכולת העמידות בתנאי שטח וכן בתחכום של הפונקציות השונות שיש להן. בעוד פרגולת עץ היא ייחודית בשל העיצוב המיוחד שלה, עצם זה שהיא מעניקה לבית תחושה כפרית ייחודית, הרי שפרגולות אלומיניום, כפי שנוכל לראות הן הרבה יותר יעילות ואיכותיות.

למשל, פרגולת אלומיניום היא הרבה יותר עמידה בתנאי שטח, מאחר והן לא נשחקות, צבען לא דוהה והן לא מתקלפות או כל דבר אחר. הן יכולות להחזיק מעמד זמן רב מבלי שיש צורך לטפל בהן. בפרגולת עץ לעומת זאת, יש צורך לחדש אותה מדי שנה-שנתיים, על מנת לשמור על המראה שלה.

פרגולת אלומיניום היא גם כזו אשר ניתן לכוונן אותה, כלומר אפשר לרכוש פרגולה אשר התקרה שלה מתכווננת איך שאנחנו רוצים, ניתן לפתוח ולסגור אותה בצורות שונות, כך שבימי גשם ניתן להשאיר אותה סגורה לגמרי ובימי שמש ניתן לפתוח אותה לגמרי.

נקודה חשובה לגבי פרגולת אלומיניום, למרות שלכאורה העיצוב של פרגולת עץ הרבה יותר מרשימה, הרי גם כשמדובר בפרגולות אלומיניום אפשר למצוא מגוון רחב של פרגולות בצבעים שונים, אשר ניתן להתאים אותן למבנים מגוונים. החוכמה היא לדעת לשלב בין עיצוב הסביבה לעיצוב הפרגולה, התאמה זו תאפשר לנו ליהנות משילוב ייחודי שהופך את המקום להרבה יותר נעים וייחודי. זה נכון כשמדובר בגינה, חצר, מרפסת או גג של מבנה