רצפת אפוקסי – לאן זה יכול להתאים

רצפת אפוקסי – לאן זה יכול להתאים

במהלך השנים אנחנו יכולים לראות סוגים שונים של רצפות אשר מותקנות במקומות מגוונים. אם בעבר היינו רגילים למצוא סוג אחד או שניים, הרי שכיום אנחנו יכולים למצוא גם מגוון רחב יותר, אך חשוב לא פחות, אנחנו יכולים למצוא אותם בשלל מבנים שונים, עם התאמה מדויקת לצרכים של המקום, בין אם זה מבחינת עיצוב או מבחינות אחרות.

אחד הסוגים הפופולאריים ביותר, בוודאי בכל מה שקשור למבני תעשייה, מבני מסחר אך לא רק שם, אלא גם במבנים אחרים, כולל חניונים וכדומה, זו רצפת אפוקסי. מדובר על רצפה מבריקה אשר בנויה ממשטח אחד, רצפה מאוד עמידה וחזקה, שמותאמת לתנאי עבודה שונים ומגוונים.

למעשה, רצפת אפוקסי היא סוג של כיסוי אשר מלבישים על גבי המשטח או על גבי הרצפה הרגילה, ובכך אנחנו יכולים לייצר מצב לפיו, אם אנחנו רוצים להניח על גבי המשטח כלים כבדים, החל ממכוניות וכלה במתקנים, ציוד, מכונות וכדומה, אין שום בעיה לעשות את זה. לא ייגרם שום נזק לרצפה, זה יתבצע בצורה מאוד פשוטה, מאוד נוח ויתרה מזו, יהיה לנו קל מאוד גם לנקות את המשטח וגם לשמור עליו תקין לאורך זמן. חשוב לציין, מדובר בסוג חומר שהוא מבודד בצורה איכותית מאוד, ולכן נהוג להתקין את הציפוי הזה בחניונים ומקומות דומים.

לפני שנסביר מה צריך לבדוק לפני שמתקנים רצפת אפוקסי, חשוב לומר, מדובר בתהליך שצריך להתבצע בתהליך הבנייה של המבנה, על כן גם צריך לבצע את התכנון של התקנת המשטח מראש, וצריך לעשות את התהליך תוך כדי בניית המבנה ולא לאחר מכן. כך אנחנו בעצם מונעים מצב שנידרש לחזור על הפעולה בעתיד או לבצע שינויים במבנה אחרי שכבר סיימנו את בנייתו.

כיצד אנחנו עושים את זה בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לבחון את אופי המבנה, מה אנחנו צריכים בשבילו, לשם מה הוא משמש אותנו, מה אנחנו רוצים שהוא יכיל, מה המאפיינים של השימוש בו ועוד. כך יהיה לנו קל להחליט אם אנחנו רוצים להתקין רצפת אפוקסי או רצפה אחרת.

שנית, חשוב מאוד להשתמש בגורמי מקצוע, אנשים שמתמחים בתחום וידעו לספק לנו את הכלים הטובים ביותר בשביל שנוכל לבצע את העבודה באופן אופטימאלי. זה אומר בין היתר, להשתמש ביועצים בשביל לקבוע האם הריצוף הזה הוא הכרחי עבורנו, כיצד להתקין אותו, היכן להתקין אותו ועוד.

שלישית, חשוב לבדוק בכמה שכבות אנחנו עושים את זה, באיזו צורה, על איזה חלק מהשטח, וכמובן חשוב מאוד לדעת איך אנחנו יכולים לטפל במשטח בצורה אפקטיבית, כך שהוא יישמר זמן רב.

נקודה אחרונה, אנחנו יכולים לצבוע את המשטח בצבעים שונים בהתאם לצרכים שלנו, על פי אופי השימוש שאנחנו מבקשים לבצע בו.