שואב אבק

שואב אבק

הם קטנים, כמעט בלתי נראים, הם אוהבים להצטבר ואנחנו כל היום רודפים אחריהם….
חלקיקי האבק, נמצאים בכל פינה ועל כל רהיט בבית ובמשרד. אנחנו מנסים להיפטר מהם בכל הדרכים האפשריות, מטליות, ספריי התזה, מגבונים ושואבי אבק.

אין ספק שכאשר רוצים לנקות שטחים גדולים בבית, כמו שאיבת אבק משטיחים בסלון ובחדרים, ווילונות וריפודים, חשוב לבחור שואב אבק איכותי ויעיל שיבצע את המשימה כראוי.

איך בוחרים שואב אבק?

בשוק כיום ניתן למצוא מגוון רחב של שואבי אבק מסוגים שונים, כאשר אחד השיקולים החשובים הוא התאמת סוג השואב לצרכים שלכם.

שואב אבק רגיל – זהו שואב אבק נגרר שנקרא גם צילינדר. שואב זה מתאים למרבית משימות הניקיון בבית והוא הנפוץ ביותר בבתים בישראל. לשואב זה יכולות גישה טובות לאזורים שקשה להגיע אליהם, אזורים צרים או מקומות גבוהים. הוא יעיל בניקוי שטיחים, וילונות, ספות, פינות, מתחת לרהיטים אך לא מתאים לשאיבת אבק בהיקפים גדולים.

שואב עומד – לכל אלו שמגדלים בבית כלב או חתול ומכירים מקרוב את תופעת הנשירה, שואב עומד יעיל מאוד בניקיון פרוות חיית המחמד. שואב זה מצויד בצינור גמיש שעוזר להגיע למקומות צרים, מרוחקים, לניקוי הספות ורהיטים גבוהים. מתאים מאוד לניקוי שטיחים שמתפרסים על שטח גדול, ואם הצינור גמיש ונוח דיו, קל להגיע למקומות צרים.
חיסרון – שואב מסוג זה נוטה להיות רועש במיוחד.

שואב אבק רובוטי – או בשמו הלועזי,  iRobot- אם אתם מחפשים מישהו שיבצע את העבודה בשבילכם, בזמן שאתם נהנים מכוס קפה ורגל על השולחן, השואב האבק הרובוטי מוכן למשימה. שואב מסוג זה פועל בעצמאות כמעט לגמרי, כאשר אין צורך במגע אדם בזמן שהוא פועל מרגע הפעלתו. מרבית השואבים הרובוטים פועלים על פני משטחים נרחבים, כאשר הם מתוכנתים לא להיתקל בחפצים וריהוט ובמידה וכן, להסתובב ולהמשיך בעבודתם. מרביתם מבצעים עבודה מצוינת וחלקה, לרוב אינם מרעישים ויודעים לדלג על מכשולים.
חיסרון – שואב אבק רובוטי הוא בין היקרים בשוק כיום.

אביזרים מצורפים – למרבית שואבי האבק מצורפים אביזרים נלווים שתפקידם להתחבר לשואב האבק ולייעל את משימת הניקיון. רוב האביזרים מתחברים לצינור השאיבה והם מסייעים בניקוי הריפוד, פינות צרות, מסילות וכד'. ישנם שואבים שמגיעים עם מברשת טורבו שתפקידה בעיקר לסייע בניקיון משטחים רגישים כמו רצפת פרקט וכן יעילים בניקוי יסודי של ריפודים.

נוחות השימוש והתפעול – כל שואב אבק, לא משנה מאיזה סוג צריך להיות נוח וקל לשימוש על ידי המתפעל. מומלץ לשמור על חוברת ההפעלה ולהתייעץ עם הנציג בחנות בטרם הרכישה לגבי שימוש והפעלת המכשיר.

איסוף הלכלוך – אם השואב ביצע את עבודותיו בצורה טובה, עכשיו נשאר לכם לאסוף את הלכלוך שהצטבר בשקית חד פעמית או רב פעמית שנמצאת בתוך השואב. כמו כן יש לדואג לניקיון שוטף של המסננים. יש לבדוק מראש כיצד מוצאים את המסננים ומרוקנים אותם, מנקים ומחזירים בקלות לשואב האבק. שמירה על ניקיון ואיסוף הלכלוך יאפשר לשואב האבק לשרת אתכם נאמנה לתקופה ארוכה.