שיעורי גיטרה: מה דרך הלימוד האפקטיבית ביותר?

שיעורי גיטרה: מה דרך הלימוד האפקטיבית ביותר?

החלטנו להגשים את החלום ללמוד לנגן בגיטרה וכמו במגוון תחומים אחרים בחיים גם כאן מתחשק לנו למצוא את דרך הלימוד היעילה ביותר שתהפוך אותנו בזמן קצר לגיטריסטים ברמה בסיסית טובה. בדיקה זריזה באינטרנט מגלה לנו לפתע שישנן לא מעט שיטות לימוד. ניתן ללמוד גיטרה דרך האינטרנט בשיעורים אונליין, ניתן ללמוד לבד דרך סרטוני הדרכה וחוברות לימוד וניתן כמובן לבחור גם בדרך הקלאסית של מורה לגיטרה. אז במה נבחר? הנה כמה דברים שכדאי לדעת כדי לקחת את ההחלטה הנכונה ביותר.

לימוד אונליין

לימודי גיטרה אונליין הם ללא ספק הצעקה האחרונה בתחום והם מאפשרים לנו ללמוד בקצב שלנו בלי לצאת מהבית ובלי להתחייב למסגרת לימודים קפדנית יתר על המידה. זהו אחד היתרונות הגדולים של התחום, אך יש בזה גם חיסרון מסוים וזאת במידה ואתם זקוקים למסגרת לימודית שתחייב אתכם ללמוד, לפחות בהתחלה עד שתישאבו לעולם הזה וכבר לא תרצו להפסיק לנגן. עוד משהו שכדאי לשקול בלימודי גיטרה אונליין הוא העניין שאין התאמה אישית לטעם מוזיקלי כזה או אחר או לקצב התקדמות שכן הלימודים מבוססים על תכנית שנבנתה מראש ופונה לקהל יעד נרחב.

לימוד עצמי

לימוד עצמי הוא ללא ספק מיומנות מעוררת השראה שאם התברכתם בה אז עבורכם השמיים הם הגבול. הדרך הקלאסית יותר ללימוד עצמי של גיטרה הוא כמובן לקנות ספרי לימוד בהם תוכלו להכיר מושגים חשובים, לדעת כיצד לבצע אקורדים ואיך לקרוא טאבים שהם בעצם דרך לכתיבת אקורדים ופריטות. הדרך החדשה יותר היא באמצעות האינטרנט ותוכלו למצוא מגוון רחב של סרטונים והדרכות של מורים שנותנים את הבסיס באופן הדרגתי ובמגוון רחב של נושאים כמו לימוד אקורדים, לימוד שירים בסיסיים וכן הלאה. חסרון אחד שחשוב לקחת בחשבון הוא שכשלומדים לבד לא תמיד יודעים לשאול את השאלות הנכונות שיעזרו להתקדם בצורה הטובה ביותר.

לימוד אצל מורה

לימוד גיטרה אצל מורה פרטי מאפשר לקבל התאמה אישית של החומר הלימודי דרך הבנת החוזקות והחולשות של התלמידים, התאמת החומר הלימודי והתרגולים לטעם המוזיקלי ומתן הערות בונות באשר לאופן הפריטה, טכניקת הנגינה, היציבה עם הגיטרה, טריקים ושיטות לנגינה חלקה יותר ועוד. אין ספק שלמורה אין תחליף כשזה נוגע ללימודים מקיפים, אך גם כאן יש לציין את החסרונות והם הנגישות הגיאוגרפית ובדיקת המוניטין. ייתכן שאתם מחפשים מורה לגיטרה בראשון לציון, מורה בחיפה, מורה לגיטרה בבאר שבע וכיוצא בזה וכאן עליכם מוטלת המשימה להבין אם הדבר נגיש עבורכם, כמו כן תמיד כדאי לחפש המלצות, להבין את הרקע ולגם לחקור מעט בשיחה טלפונית.

לסיכום

אם החלטתם ללמוד גיטרה אז הרי שאתם רגע אחד לפני הגשמת החלום ואתם תופתעו לגלות כמה זה כיף, משחרר, מנקה את הראש ומאתגר. לא משנה באיזו דרך תבחרו, מה שחשוב הוא שתהנו מהיציאה להרפתקה החדשה שתעניק במה ליצירתיות שבכם.