מגופים לתעשייה

מגופים לתעשייה

מגופי תעשייה כיום נעים על קשת רחבה של מוצרים ושלל ציוד, כאשר סוגי מגופים מסוימים מותאמים לתעשיות שונות ולפעולות יעודיות להן, כך שניתן למקסם את המטרות שלשמן מבצעים את הפעולות הללו בתעשיה כזו או אחרת, באמצעות בחירת הציוד המתאים ביותר עבורה.

מהו מגוף ומהו תפקידו של המגוף?

ראשית כל, חשוב לדעת מהו מגוף בצורתו הבסיסית ביותר כדי לדעת ולהבין בסוגי הציוד השונים הנקשרים עם מוצר זה. ישנם סוגים רבים, אשר כל אחד מהם בעל פונקציות דומות, אך מתאים יותר או פחות עבור חומרים שונים שאמורים לעבור דרכו. מגוף שנועד עבור מטרה ספציפית, ישרת אותה בצורה הטובה והאיכותית ביותר. מכאן שחשוב לגשת למוצר זה עם ידע מוקדם על המגופים שיש לעשות בהם שימוש לצרכים שונים בתעשיה. מדובר במכשירים אשר נועדו לוסת, להסדיר, לכוון ולהוות למעשה גורם בקרה של נוזלים וגזים (או לחילופין סוגי מלחים וחומרים שונים גם כן). הם בעלי שסתומים המאפשרים לשלוט על החומרים אשר עוברים דרכם – על ידי פתיחה, סגירה ובאופן כללי באמצעות שליטה על דרכי המעבר של הנוזלים והגזים.

שימושים שכיחים של מגופים בתעשייה

למגופים ישנם שימושים רבים, כאשר בין הנפוצים הם מגופים עבור מערכות שונות לבקרת מים, לרבות תשתיות מים, מערכות ביוב, מערכות להשקיה ועוד. כמו כן ישנם מגופים בעלי ציפויים חזקים ועמידים אשר יעודיים לתעשיות שונות. כל אחד מהסוגים משתנה בהתאם לחומר ממנו הוא עשוי, ולציפוי המתאים עבור השוני במעבר החומרים בכל תעשיה, כמו למשל התעשייה הגרעינית, תעשייה הגז ותעשיית הנפט ובאופן רחב יותר בקרה על נוזלים שונים כמו מים מליחים, נוזלים קרוסיביים וכיוצא באלה. לכל חומר ממנו עשוי מגוף ישנה עמידות שונה בפני חומר מסוים ואילו רגישות אל חומר אחר. יחד עם זאת, המגופים כולם מבוססים על תכנון הנדסי מותאם לתעשייה בה ישנה בקרה דרכם, על חומרים וציפויים איכותיים אשר יבטיחו הספקת עמידות בפני קורוזיה וקוויטציה.

סוגי מגופים

כאמור לכל תעשייה ישנם סוגי מגופים המתאימים עבורה. להלן פריסת תעשיות שונות וציוד מגופי יעודי עבורן:

  • מגופים להשקיה וטיפול במים: מגופי פרפר מסוגים:B3 ו – B7G, מגופים הידרואליים מסוגים: RAF-P, RAF PN-10, RAF PN-16,, מגופי טריז מסוגים: TRS, TRL, TMS. מסנן מסוג: V251. אל -חוזרים מסוגים: SW, E51, S51.
  • מגופים עבור מערכות שונות של כיבוי אש: מגופים מקטיני לחץ, מגופים פורקי לחץ, מגופי הצפה, ומגופים בעלי אפליקציות ופונקציות יעודיות נוספות, הידרנטים והידרנטים הידרואליים לכיבוי אש.
  • מגופים יעודיים לתעשיות שונות עם חומרים כמו נפט, גז מלחים, חומרים גרעיניים וכן הלאה. מגופים העשויים מחומרים כמו: ברזל יצוק, פלדה יצוקה, פלדת אל – חלד, סגסוגת ניקל ועוד. כמו כן מגופים אלו הם בעלי ציפוי עמיד רילסן (ניילון 11).