איך לבחור חברה לשירותי מחשוב לעסקים

איך לבחור חברה לשירותי מחשוב לעסקים

כמעט ואין עסק כיום שאינו מערב את השימוש היומיומי במחשב. הלכה למעשה, מחשבים מהווים חלק אימננטי מכל פעילות קיימת – בין שהיא עסקית ובין שהיא פרטית. המחשבים מהווים כיום גורם בסיסי בכל תחומי חיינו – החיים הפרטיים והמשפחתיים, החברתיים והאישיים, העסקיים והביתיים. פעולות שונות קבלו הסבה ו"מוחשבו" ואפילו מערכות תקשורת שלמות כבר אינן עוברות אלא באמצעות תקשורת ממוחשבת.

מחשוב בכל רמות העבודה

גם חברות קטנות ובינוניות משתמשות במחשוב ברמה היומיומית, כאשר רוב החברות אף אינן מייחסות לכך כל חשיבות. אבל נושא המחשוב הינו בין הנושאים המהותיים ביותר בתפעול השוטף של העסק ויש לוודא כי הוא מתוחזק היטב על ידי חברה מנוסה הבקיאה בתחום תחזוקת המחשוב. בחירת חברת מחשוב לעסק היא אינה פעולה של מה בכך. על מנת להבטיח שירותים שוטפים ואיכותיים הניתנים בתחום המחשוב בעסק, יש לבחון מספר פרמטרים בטרם הבחירה הסופית.

בדיקה של חברות שונות

חשוב לזכור שכמו בכל תחום, אין לקוח דומה לחברו ואין חברה זהה לחברה אחרת. לפיכך, השירותים להם זקוקה כל חברה הינם ייחודיים לה וחשוב לבדוק חוות דעת אצל כמה חברות מקבלות שירות על כל חברה בטרם בוחרים. חשוב לבצע סקר שוק כולל ולברר אודות כל חברה את הפרמטרים הרצויים. על מנת לקבל את מרב הפרטים הרלוונטיים אודות כל חברה חשוב לקיים פגישה מקדימה עם נציגי החברה על מנת לקבל רושם כללי.

חשוב לשים לב כי חתימה על חוזה עם חברת מחשוב לעסקים הינה חתימה לשנה שלמה ולעיתים אף לשנתיים. מסיבה זו יש לשקול היטב את השירותים השונים ואת איכות החברה בטרם חותמים על חוזה כלשהו. אמנם ישנן לא מעט חברות בתחום המציעות שירותי מחשוב לעסקים אולם אף חברה אינה דומה לחברות האחרות.

הפרמטרים המרכזיים לבחירת חברת לשירותי מחשוב

חשוב לוודא בבחינת כל חברה מספר פרמטרים מרכזיים אשר יגדירו את איכות השירות שיינתן: זמינות השירות הניתן ללקוחות החברה בכל שעה ובימי העבודה השונים, מקצועיות השירותים הניתנים על ידי הצוות בבעיות השוטפות במהלך היומיום, היקף השירותים הניתנים ללקוח ואופי השירותים המוצעים ללקוחות. על מנת להבטיח כי חברה המעניקה שירותי מחשוב לעסקים הינה בעלת הניסיון הדרוש לביצוע המטלות הרלוונטיות מדי יום ביומו.

כל חברה המציעה שירותי מחשוב לעסקים הינה בעלת התמחות ייחודית משלה. חשוב לוודא את מהות ההתמחות בעת החתימה על חוזה כלשהו וכמו כן חשוב לוודא כי החברה אכן מציעה את כל השירותים הנדרשים לצורך התפעול השוטף של מערכת המחשבים.