איך לבחור מקדם אתרים איכותי

איך לבחור מקדם אתרים איכותי

כאשר מגיע השלב לבחור מקדם אתרים, לא מעט בעלי עסקים שוברים את הראש איך לבחור את החברה או הפרילנסר הנכון ובצדק. בחירת מומחה SEO יכולה להיות החלטה גורלית. היא זאת שבזכותה אתם יכולים להגדיל את הכנסות העסק במאות אחוזים ומצד שני היא יכולה להיות הסיבה שתבזבזו אלפי שקלים בחודש ובסופו של דבר לא תקבלו כל תמורה כי המקדם שלכם לא טרח לעשות שום דבר מועיל. אז איך בוחרים מומחה אמין? להלן כמה הצעות.

בדקו עד כמה הוא מומחה בנושא ע"י גלישה באתרו

חובבנים יודעים את הדברים הכי בסיסיים על קידום אתרים. זה לא מספיק. לרוב העבודה שלהם מסתכמת בבניית קישורים ופרסום מאמר פה ושם מבלי שהם מודעים לשינויים בתחום. מומחה SEO אמיתי כמו אייל מזרחי תמיד ידאג להקים בלוג באתר שלו על מנת לשתף את הידע שלו אם האחרים ועל הדרך גם לקדם את האתר שלו. התקיימות מדור מאמרים באתרו או בלוג הם צעד ראשון במטרה להבין אם יש לכם עסק עם מומחה או חובבן. יחד עם זאת, חשוב לבדוק עד כמה המאמרים שלו מקצועיים, ייחודיים ומכילים את נקודות המחשבה שלו.

תבקשו להציג דוגמאות לאתרים שהוא קידם מאפס

חשוב מאוד לבקש ממנו דוגמאות לאתרים שהוא קידם מההתחלה ולא דוגמאות לאתרים שהוא קיבל אותם במקומות גבוהים מראש. כך תדעו עד כמה הוא טוב ומנוסה בתחום קידום אתרים. לשמור על מיקומו של אתר בדף הראשון הוא עניין הרבה יותר פשוט מלגרום לו להגיע לשם, במיוחד כאשר מדובר במותגים חזקים.

צרו קשר עם לקוחות

רצוי ליצור קשר אם לקוחותיו קודם כל כדי לדעת אם הם באמת הלקוחות שלו ולא שמות אתרים שהוא נתן רק למטרת דוגמא. כן, זה יכול לקרות, מקדם אתרים עלול לשקר לכם ע"י מצג שווא. כמו כן, כדאי לשאול את הלקוח עד כמה הוא מרוצה מעבודת המקדם.

 

תבקשו ממנו לספר על הדרך בה הוא מקדם

רגע לפני שאתם רושמים צ'קים בסכום של אלפי שקלים לכל חודש, כדאי לבדוק מהו בדיוק יעשה כדי לקדם את האתר שלכם. אל תסתפקו בתשובות כמו, אל תדאג, אני ידוע לעשות את העבודה כמו שצריך. כל מקדם צריך לעשות את הדברים הבאים.

  • חקר מילות מפתח
  • אופטימיזציה לאתר כולל הפקת דו"ח
  • שילוב תוכן באתר (מאמרים שהוא כתב, הזמין מכותב תוכן מקצועי או מאמרים שאתם מספקים לו).
  • החלפת קישורים – איכותית, רלוונטית לנושא שלכם ולא כמותית.
  • חיבור לכלי מנהל האתרים וגוגל אנליטיקס
  • הגשת דוחות מפורטים של מה בדיוק נעשה בכל חודש.
  • הגשת דו"ח מיקומים.
  • החלטה על אסטרטגיה קידומית.

 


היזהרו מחבילות זולות או מהצעות שכובלות אתכם אליו לנצח

תחום בניית וקידום האתרים מלא בלא מעט מלכודות דבש. תוכלו למצוא לא מעט הצעות מפוקפקות עד מגוחכות הכוללות בניית אתר, קידומו ואחסונו תמורת תשלום חודשי נמוך במיוחד. כשתרצו לעזוב תגלו שהאתר שייך לחברה וברגע שאתם מפסיקים לשלם, מורידים לכן את האתר מהרשת. לכן חשוב מאוד לדאוג לבניית אתר שיישאר אצלכם ולא אתר שנשאר אצל החברה כל עוד אתם משלמים. קידום בזול ברוב המקרים הוא קידום חסר תועלת שלא מביא לתוצאות. קחו מקדם נפרד ובונה אתרים נפרד.

הקפידו לחתום על חוזה

אל תוותרו על השלב הזה בשום אופן. הקפידו לקרוא את האותיות הקטנות. לא הרבה בעלי אתרים יודעים אבל לאחר שהם מסיימים את החוזה, חברות קידום יכולות להוריד להם את כל הקישורים שהם בנו וכך מיקומו של האתר נפגע. הם מתייחסים לקידום כאל השכרת מקום בגוגל. לכן חשוב לבחור בפרילנסר או חברה שמתחייבים לא להוריד את הקישורים לאחר שסיימתם את החוזה בין אם אתם לא מעוניינים להמשיך בתהליך הקידום או בין אם אתם עוברים למקדם אחר.