דיו למדפסת

דיו למדפסת

כמעט בכל בית ובוודאי בכל עסק יש היום מדפסת, במרבית הבתים והעסקים מדובר במדפסת דיו שעובדת באמצעות מחסנית דיו למדפסת, הן מחסנית דיו שחור והן מחסנית דיו צבעוני. במרבית הבתים ובתי העסק מדובר במדפסות משולבות, קרי כאלה שכוללות גם מכונות צילום, פקס וסורק.

להבדיל מבעבר אז המדפסות עבודה על גליל דיו שהיה צורך להדק בכל פעם על מנת שיעבוד בצורה ישרה וחלקה, הרי שכיום השימוש בדיו למדפסת הוא קל ופשוט יותר, מאחר ומדובר במחסניות שקל מאוד להרכיב ולהסיר מהן המסילה, קל מאוד גם לדעת איזו מחסנית דיו יש לרכוש והיום בניגוד לעבר, גם קל למצוא מקומות בהם ניתן לרכוש דיו למדפסת. אם בעבר היינו יכולים לרכוש אותו רק בחנויות למחשבים, הרי שכיום אפשר לרכוש דיו למדפסת בכל חנות למוצרים למשרד, וכן באתרי אינטרנט ספציפיים שמוכרים מדפסות ודיו למדפסות או אתרים שמוכרים ציוד היקפי למחשבים ביתיים ועסקיים.

כעת עולה השאלה, כיצד קונים דיו למדפסת בצורה חכמה, אנחנו ניתן כאן מספר טיפים מתי יש לרכוש דיו למדפסת וכיצד יש לרכוש דיו בצורה חכמה.

מתי יש לרכוש דיו למדפסת

מן הסתם התשובה הברורה היא, כשהדיו עומד להיגמר, השאלה היא כיצד יודעים את זה. יש שני כלים עיקריים לדעת שהדיו למדפסת עומד להיגמר ויש להחליפו. ראשית, כאשר במחסנית הדיו רואים שקו הדיו פשוט יורד ומגיע לתחתית או קרוב אליו. שנית, כאשר אנחנו מדפיסים ואנחנו מגלים שהכתב יצא דהוי ולא שלם. אז אנחנו יכולים להניח שזה בגלל שאין מספיק דיו. חשוב להבהיר שיש מחסניות דיו שמצוין פחות או יותר כמה מסמכים ניתן להדפיס עד שהמחסנית תיגמר. זה נכון לא רק לדיו אלא גם לטונרים.

כיצד רוכשים דיו בצורה חכמה

יש כמה אופציות לרכישת דיו, האופציה הטובה ביותר היא לרכוש דיו מקורי של יצרן המדפסת, אופציה אחרת לרכוש דיו ממוחזר, כלומר מחסנית שמולאה שנית בדיו, ויש אפשרות לרכוש דיו לא מקורי, כלומר דיו חלופי. תמיד עדיף לרכוש דיו מקורי ויש להתאים אותו באופן מלא למדפסת, אחרת ייתכן מאוד שהמדפסת לא תעבוד כמו שצריך.

את הרכישה יש לבצע אצל ספק אמין, זה יכול להיות ספק באינטרנט או חנות פיזית. בכל מקרה לפני שאתם מבצעים את הרכישה, תבצעו השוואה בין ספקים שונים, תבררו האם אתם מקבלים אחריות על המוצר והאם יש שירות טכני במידה ואתם נתקלים בקשיים.

טיפ אחרון לסיום, במידה ומחסנית אחת נגמרת לכם, עד שתרכשו מחסנית חדשה תמיד תוכלו לעבור ולהשתמש במחסנית השנייה שעומדת לרשותכם, קרי זו בשחור או הצבעונית.