חשיבות בניית אתר מותאם למובייל

חשיבות בניית אתר מותאם למובייל

 

העידן המודרני מתאפיין, בין השאר, בניידות רבה. אנשים נמצאים כל העת בתנועה. החידושים הטכנולוגיים מאפשרים לרבים לעבוד גם כשהם מחוץ לבית בכלל ובדרכים בפרט. אנשים רבים הופכים "שעה אבודה לשעת עבודה"- במרכאות ובלעדיהן. על מנת להפיק ולנצל את המרב ואת המיטב מאתר אינטרנט של עסקים וחברות, וכדי למקסם את היתרונות ואת התועלות הגלומים בו, הם בונים את אתרי האינטרנט שלהם כך שיתאימו גם וחלקם בעיקר למובייל.

 

 

 

חשיבות בניית אתר מותאם למובייל נובעת מסיבות שונות ובהן:

  1. אתר מובייל מאפשר למספר רב יותר של אנשים להתוודע ולהיחשף אל האתר שלכם מאחר שרבים מהגולשים באינטרנט עושים זאת רק באמצעות מכשיר המובייל שברשותם.
  2. אתר מובייל מאפשר למי שרוצה לקבל מכם מוצר או שירות במסגרת מבצע לעשות זאת בתוך מסגרת הזמן שמוקצבת לו גם כאשר הוא שוהה מחוץ לבית.
  3. באתר מובייל ניתן לבצע את כל הפעולות שניתן באתר שלא נתמך על ידי מובייל ובכך למקסם את האפשרויות הגלומות בו בכל מקום ובכל זמן.
  4. ניתן לבצע הזמנה ותשלום באמצעות האתר.
  5. מידע עדכני חשוב מתקבל און ליין. כך אתם לא מפסידים אפשרויות שונות.
  6. משך הזמן שבמסגרתו אמור האתר לעלות על צג המכשיר הוא קצר. אתם ודאי יודעים כי זמנו של כל גולש קצוב ומוגבל וכי סבלנותו אינה בלתי מוגבלת. יש אפוא חשיבות עליונה למהירות עלייתו של האתר.

המגמה ברורה ומובהקת: חל גידול מתמיד בשיעור הגולשים באינטרנט באמצעות מכשירי מובייל. מכאן האתגר הטכני והטכנולוגי של בוני האתרים וחשיבות המקצועיות והניסיון. על מנת לאפשר לגולשים באמצעות המובייל חוויית גלישה (האינטרס שלכם להקל עליהם הוא ברור. הם לא יגלשו באתר שמערים בפניהם קשיים מכל סוג שהוא) הבונים והמעצבים נדרשים לשתף פעולה על מנת ליצור אתר נוח לתפעול, ברזולוציית צבע טובה.

כאשר האתר שלכם מותאם למובייל אתם נהנים מפוטנציאל גלישה גדול פי כמה וכמה מאשר באתר שאינו מותאם למובייל. הגרעין הקשה של הלקוחות שלכם יכול לשמור אתכם על קשר רציף, להתעדכן און ליין בחדשות ובחידושים. בנוסף- וכאן טמון מכפיל הרווח והתועלת- גולשים חדשים עשויים להגיע אל האתר שלכם, שבו אתם פוגשים אותם כלקוחות פוטנציאליים שתפקידכם ומטרתכם לשכנע אותם לבצע פעולה, להיהפך ללקוחת פעילים.

חשוב לזכור כי על תשומת לב הגולשים מתחרים אתרים רבים, לרבות, כמשוער וכצפוי, כאלה מהתחום שבו אתם עוסקים. אתר מותאם מובייל יותר יתרון יחסי שלא יסולא בפז אבל בהחלט ייאמד בכסף…

אם תשכילו לבנות אתר שיותאם למובייל אתם יוצרים בכך יתרון יחסי חשוב ביותר; אתם מגדילים באופן משמעותי את מספר הגולשים באתרכם ובתוך כך מגבירים את הסיכוי שחלק מהם ייהפך ללקוחותיכם.

מתברר, על פי הרגלי הגלישה והמגמה בתחום זה, שלא די בכך שיש לכם אתר באינטרנט. קיימת חשיבת עליונה, מכרעת, להתאמתו של האתר למובייל.