טיפים לכתיבת תוכן שיווקי

טיפים לכתיבת תוכן שיווקי

את הביטוי "התוכן הוא המלך" שמעתם לבטח מספר פעמים אך טרם הבנתם את כוחו וכיצד ניתן לעשות שימוש בכוחו הרב בכל הקשור לשיווק העסק שלכם. ובכן, הגעתם אל המאמר הנכון ולהלן מספר טיפים חשובים ליצירת תוכן שיווקי שאכן מצליח לשווק. ישבנו עם הגברת ליאה גרין, מומחית תוכן בישראל בעלת ניסיון של מעל עשור בתחום התוכן ושיווק, לשיחה קצרה על מהו תוכן שיווקי וכיצד ניתן לכתוב אותו.

טיפים לתוכן שיווקי

1. שגיאות "הקדלה" – הדבר החשוב ביותר עליו יש להקפיד בכל טקסט ואין זה משנה מה אורכו או נושאו הוא שגיאות הקלדה. הסיבה, לבחירת טיפ זה כטיפ ראשון, טמונה בסוד התיקון הפשוט ביותר והוא מעבר קליל על הטקסט לאחר כתיבתו. סיימו לכתוב את התוכן, קחו הפסקה קצרה, נקו את הראש וקראו את התוכן שוב באיטיות והקפידו על מתן תשומת לב לשגיאות ככל שיהיו. אלטרנטיבה נוספת היא העברת הטקסט למעבר על ידי מישהו אחר מלבדכם.

2. קצר וקולע – כאשר כותבים טקסט שיווקי, אין צורך להאריך במילים שלא לצורך. חשבו על המסר אותו תרצו להעביר, נסחו אותו והקפידו שלא לכתוב יותר ממה שצריך רק כדי, שכמות המילים תגדל. נסו שלא להיכנס לסיפורים אישיים ולנסות להעביר ולספר על החוויות שלכם יתר על המידה. כל עוד תקפידו על מינון נכון של כמות מילים וכזו שלא תראה לקורא כמגילה, אתם על דרך המלך.

3. יתרונות – התרכזו ביתרונות המוצר או השירות שלכם אך במידה ויש חסרונות ברורים וידועים, אל תנסו להסתיר אותם. זכרו, אתם שולטים בתוכן ולכן אתם יכולים להכתיב את קו השיחה, במידה ותסתירו חסרון ידוע וברור הטקסט, משיווקי יהפוך להיות לא אמין.

4. לא משכנעים – אז נכון, שאתם כותבים תוכן שיווקי אך שיווקיות יתר עלולה לייצר את המטרה ההפוכה לגמרי מהרצויה. גם כאן, מינון הוא המפתח ולכן הקפידו על טקסט שכנועי אך לא ברמה גבוהה מדיי, למעשה ישנם מקרים בהם השיווקיות עדיף ותהייה סמויה אך תניע לפעולה.

5. קהל היעד – חשבו על קהל היעד שלכם, למי אתם כותבים את הטקסט, למי אתם רוצים לשווק את המוצר או השירות שלכם – חשבו טוב טוב וכתבו עבורו ועבורו בלבד!. אם מדובר בקהל יעד צעיר, אל תעשו שימוש בשפה גבוהה או אקדמית, אם מדובר בקהל יעד המורכב מנשים, כתבו בלשון נקבה אך ציינו בסוף כי השפה נכתבה בלשון נקבה אך פונה גם לקהל הזכרי (שלא ירגישו מקופחים מדיי).

6. תחכום במינון הנכון – לעיתים רבות, בעלי עסקים חושבים שאם יוכיחו כי הם חכמים, קהל היעד שלהם יתרשם ומיד יחשוב שמדובר בחברה מקצועית וחכמה. ובכן, כתיבה מתחכמת ומתנשאת מדיי, עלולה דווקא להרחיק את הקוראים ואף להעלות בהם רגשות שליליים. השתמשו במינון נכון של תחכום ואל תנסו להוכיח כי אתם טובים יותר.
אנו תקווה כי הטיפים מפי ליאה גרין עזרו ויעזרו לכם ומאחלים לכם בהצלחה בכל מאמצי השיווק העתידיים שלכם!