כך תמנעו פריצת האקרים למשרדי החברה

כך תמנעו פריצת האקרים למשרדי החברה

מתקפות האקרים הפכו נפוצות יותר ויותר ואם בעבר היו מנת חלקם הבלעדית של משרדי ממשלה, הרי שהיום כל בעל עסק נתקל או צפוי להיתקל בניסיון פריצה למכשיריו הטכנולוגיים. בכדי להטיב להתגונן הבאנו לפניכם 4 דגשים חשובים בנושא. קראו ויישמו בהקדם.

סיסמא בבקשה

סיסמאות כניסה למחשבי הארגון, לתיקיות המסמכים ולשרתים הם כמו מנעול בריח על דלת המשרד. כפי שלא תשאירו את דלת המשרד פתוחה לרווחה, כך תימנעו ממצב בו הגישה למחשבים ולמידע העסקי שלכם פתוחה בפני כל.

חשוב להגן על המחשבים בסיסמאות ויש לבחור במורכבות, כאלה שיקשו על פורצים פוטנציאליים. רק לשם המחשה, סיסמא כגון: 123456 אינה נחשבת לסיסמא חזקה.

התקינו חומת אש (Firewall)

אמצעי יעיל כנגד פריצה אלקטרונית ומספקת גם מערכת הגנה וגם דיווח קבוע על ניסיונות חדירה למחשבי העסק. התקנת חומת המגן פשוטה למדי וכל טכנאי מחשבים ו- IT ישמח לסייע לכם בכך. חשוב לבצע את התקנת חומת המגן על כל המחשבים במשרד, כולל אלו שבעינכם אינם נחשבים לקריטיים. לדוגמא: מחשבים בחדר הישיבות, מחשב בדלפק הקבלה ובחדר ההדרכה.

הגנו על המידע העסקי ששמרתם בענן הווירטואלי

חברות ועסקים גדולים המחזיקים בשרת נהנים מהאפשרות לשמור את המסמכים "קרוב אליהם", אך עסקים קטנים ובינוניים (עד 50 עובדים) שאינם מחזיקים שרת מחשוב בחדר שרתים במשרד – נוטים לעיתים לשמור מידע בענן וירטואלי, ובכך מסתכנים לעיתים בדליפת המידע.

תוכנות כמו "Google Docs" אומנם מחזיקות ביתרונות רבים: הן מאפשרות שמירת מידע בכמות גדולה בקלות ובפשטות, מעניקות גישה למסמכים לכל העובדים שקיבלו הרשאה לכך ומאפשרות להגיע אל המסמכים שנשמרו מכל מחשב, נייח, נייד וסמארטפון. עם זאת, הן גם עלולות לחשוף את העסק לפריצה.

הסיבה לכך היא שמסמכים אלה אינם נשמרים בסיסמאות, לרוב, והגישה אליהם קלה מאוד. לכן, אם גורם עוין ינסה להגיע אליה – קרוב לוודאי שיצליח. מסיבה זו אנו ממליצים לשמור מסמכים בסיסמאות חזקות בעת העלאתם לתוכנות וירטואליות או לענן.

עובד עזב את החברה? מהרו להחליף סיסמאות

טיפ אחרון שנעניק לכם קשור בפרצת אבטחה נפוצה מאוד: שמירת סיסמאות קבועות במשך חודשים ושנים, מה שמאפשר לכל אדם שאי פעם עבד במשרדכם להגיע אל המידע שנשמר, גם הרבה לאחר שעזב. לכן חשוב להחליף את הסיסמאות לעיתים קרובות ובעיקר לאחר שאחד העובדים, לו הייתה גישה למחשבים, סיים את תפקידו בחברה. בהצלחה.