כמה עובדות שרציתם לדעת על טונר למדפסת

כמה עובדות שרציתם לדעת על טונר למדפסת

טונר למדפסת לייזר הוא חלק חשוב אשר בלעדיו לא תתאפשר ההדפסה במדפסת מסוג זה. כאשר נגמר הטונר עולה כל פעם מחדש ההתלבטות האם להשקיע בטונר חדש או לקנות מדפסת חדשה אשר מגיעה עם טונר למדפסת בתוכה. מסתבר שכאשר מדובר על טונר מקורי השאלה היא בהחלט לגיטימית. טונר מקורי עולה כסף רב, אך טונר למדפסת לא חייב להיות מקורי. ניתן להשיג טונר תואם או ממוחזר במחירים זולים בהרבה.

מה תפקידו של הטונר?

לפני שנזכיר סוגים שונים של טונר למדפסת ומה ההבדלים ביניהם, מהו בכלל טונר? מהו תפקידו בכוח? הטונר משמש כאבקת דיו למדפסת לייזר. הוא בעצם מבצע את תפקידה של מחסנית דיו במדפסת הזרקת דיו. זוהי אבקת קרבון המעורבבת עם פולימר. בזמן ההדפסה חורט הלייזר סימונים על הדף והאבקה נדבקת אליהם. כך נוצרת הדפסה. שימוש בטונר למדפסת ובמדפסת לייזר באופן כללי כדאי כאשר מדובר על הדפסה בכמויות גדולות. בהדפסה אינטנסיבית השימוש הרב מצדיק את המחיר. אם מדובר על הדפסה ביתית עדיפה מדפסת הזרקת דיו פשוטה הפועלת באמצעות ראש דיו.

כמה סוגים של טונרים

כאמור, ישנם שלושה סוגים של טונרים הנבדלים זה מזה במהותם, באופן הייצור שלהם ולכן גם במחירם. הראשון והיקר ביותר הוא כאמור הטונר המקורי. רכישת טונר מקורי היא לרוב אינה משתלמת וניתן באותה מידה לרכוש מדפסת חדשה. ניתן להשיג טונר חלופי שמחירו זול בהרבה. טונר זה יכול להיות טונר תואם, כלומר חיקוי של המקור אשר בו מיכל הטונר הוא חדש וממולא בעת הייצור. לעומתו ישנו טונר ממוחזר המיוצר ממיכל טונר קיים אשר עובר מילוי מחדש לאחר שתוקנו בו פגמים אם היו. אם עלות השימוש של טונר מקורי יכולה להגיע ל- 20 אג' לדף, בטונר תואם או ממוחזר העלות היא בערך חצי.

ומה עדיף? תואם או ממוחזר?

בטונר ממוחזר, לעומת טונר תואם, האריזה היא אריזה מקורית שיוצרה על ידי היצרן. טונר תואם מיוצר מחדש. אמנם בתואם זהו מיכל חדש לחלוטין אך לא יוצר על ידי החברה המקורית. מעבר לכך, אם חושבים על החיסכון בשימוש במיכל פעם נוספת- חיסכון בעלויות ייצור ובכל התהליכים הכרוכים בייצור מיכלי פלסטיק, נראית עדיפות לטונר הממוחזר.