מחפשים דילים טובים לאינטרנט? המדריך המלא

מחפשים דילים טובים לאינטרנט? המדריך המלא

אף אחד מאתנו לא אוהב לשלם יותר כסף מאחרים על אותו מוצר, לעיתים מזומנות אנחנו עושים השוואת מחירים עם אחרים על מוצרים כאילו ואחרים אשר רכשנו. רבים מאתנו נוהגים לערוך את השוואת המחירים עוד טרם קנו את המוצר באתרי האינטרנט השונים אשר עוסקים ב השוואת מחירים של מוצרים שונים בקטגוריות שונות, ולעיתים מזומנות ניתן גם למצוא השוואת מחירים על מוצר ספציפי כזה או אחר בכתבה בעיתון וכו'.

השוואת מחירים מתגלה לא פעם כמשימה די מורכבת במוצרים מסוימים, בעוד שמאוד קל לערוך השוואת מחירים של ליטר חלב 3% שומן בין החברות השונות הרי שמאוד מורכב לערוך השוואת מחירים בחבילות ומוצרי תקשורת כאילו ואחרים, וזאת מכיוון שלא תמיד ניתן להבין מה באמת כוללת כל חבילה אצל כל חברה ואז לערוך השוואת מחירים נכונה.

כאשר מחפשים דילים טובים באינטרנט, המשימה נהיית מורכבת כפליים וזאת מכיוון שמדובר למעשה בשני מוצרים: גם תשתית אינטרנט וגם ספק אינטרנט. רק שילוב של שני המוצרים הנ"ל מאפשר למעשה גלישה באינטרנט, ולכן כאשר מעוניינים בדיל טוב ראשית חשוב להבין כיצד הדברים עובדים.

המוצר הראשון הינו תשתית אינטרנט, תשתית האינטרנט הינו למעשה הדרך בא מגיע האינטרנט לביתנו, ניתן למעשה להשוואת את תשתית האינטרנט למעיין צינור אשר דרכו "מוזרם" האינטרנט לביתנו. בישראל קיימות נכון להיום שתי חברות אשר מספקות תשתית אינטרנט: חברת בזק אשר מספקת את תשתית האינטרנט על גבי כבלי הטלפון אשר מגיעים לפתח ביתנו, וחברת הוט אשר מספק את תשתית האינטרנט על גבי רשת הכבלים אשר פרוסים ברחבי הארץ. שתי החברת הנ"ל הינן למעשה דואופול בשוק תשתיות האינטרנט וגלישה באינטרנט מחייבת התקשרות ישירה או עקיפה עם אחת מחברות תשתית האינטרנט הנ"ל. בעתיד אמורה חברת החשמל לאפשר גם כן גלישה על תשתיות החשמל במהירויות גבוהות מאוד ולהוות למעשה מתחרה לשתי החברות הנ"ל. כרגע ההשוואה בין החברות הנ"ל פשוטה לגבי המוצר הבסיסי ומה שיש להשוות הינו את המחיר עפ"י מהירות הגלישה המתאפשרת.

המוצר השני שיש להשוות הינו ספק האינטרנט, לאחר שבחרנו את ספק תשתית האינטרנט נשאר לנו לבחור מי יספק לנו את האינטרנט, כאן המגוון רחב הרבה יותר והמחירים בהתאם זולים יותר, ניתן לבחור בין, בזק בינ"ל, 012 סמייל, 013 נטויז'ן ואחרים- גם כאן מחיר המוצר נגזר ממהירות הגלישה וזו הדרך הנכונה לערוך השוואת מחירים. חשוב לזכור כי צריכה להיות התאמה במהירות בין תשתית אינטרנט לספק האינטרנט, בכל מקרה המהירות אותה נחווה הינה המהירות הנמוכה מבין השתיים במידה וקיים פער.

וכעת לאחר שהבנו על מה אנו משלמים ומה יש להשוות אזי כדי לדעת היכן לחפש את הדילים השווים: הדילים השווים נמצאים בחבילות תקשורת משולבות, החברות השונות מנסות לאגד תחת עסקה אחת מספר שירותים אשר נמכרים ללקוח בעלות מוזלת יותר מקניה נפרדת של כל מוצר. החבילה המוכרת ביותר הינה חבילת הטריפל של הוט אשר מאפשרת לצרכן לרכוש גם תשתית אינטרנט גם טלפון קווי וגם חבילת ערוצי טלוויזיה בעסקה אחת ובמחיר מוזל יותר מאשר כל מוצר בנפרד. אולם ניתן למצוא גם חבילות נוספות אשר מוכרות ספקיות האינטרנט השונות בשילוב תשתית אינטרנט במחירי מבצע. קניה משולבת של מספר שירותים ביחד, הינה הדרך הנכונה לקניה נבונה.

Tagged with

Leave a Reply

Your email address will not be published.