מעבדת סלולר – תנו למספרים לדבר

מעבדת סלולר – תנו למספרים לדבר

ישראל נחשבת למעצמת סלולר. בכלל משפחה ממוצעת קיים כמעט מכשיר לכל נפש, גם לנערים ונערות בגיל צעיר יחסית. הנתונים לא משאירים ברירה, מעבדת סלולר היא אחד מהשירותים החיוניים הנדרשים בישראל. שוק המעבדות מתחלק לשניים, מעבדות פרטיות ומעבדות שירות של הרשתות המתפעלות את מכשירי הסלולר.

מעבדת סלולר – מה מלמדים המספרים?

ההוצאה השנתית הממוצעת של משפחה על תיקוני המכשירים הסלולרים יכולה להגיע למאות שקלים בשנה. ארבעים אחוז מהישראלים דיווחו על הוצאות של ארבע מאות שקלים לשנה, שלושה עשר אחוז דיווחו על הוצאות של שבע מאות שקלים בשנה וחמישה אחוז מהישראלים הודו כי הם מוציאים כאלף שקלים על תיקון מכשיר הסלולר.

כאשר נדרש תיקון למכשיר, שלושים אחוז מהאנשים פונים אל המעבדות של מפעילי הסלולר, ארבעים ושניים אחוז פונים אל המעבדות הפרטיות ולשאר האנשים לא איכפת היכן הם מתקנים את המכשיר שלהם.

למעלה מחמישים אחוז מהלקוחות של מפעילי הסלולר השונים לא מבטחים את המכשיר שלהם מפני תקלות. הסיבה היא כנראה, חוסר אימון בסיסי בשירות שאותו נותנים המפעילים, באותיות הקטנות של החוזה, אותיות המוציאות מסל התיקונים תיקונים שונים, ובעלות הגבוהה הנדרשת בשל השתתפות עצמית.

מספר המעבדות הפרטיות הכפיל את עצמו בשלוש השנים האחרונות, וגם כיום היא נמצא בעלייה.

כל הנתונים האלו מלמדים על הצורך ועל השירות החשוב שאותו מגישות המעבדות הפרטיות ללקוחות השונים.

 

מעבדת סלולר – שלושה דברים שכדאי לדעת

התקלות הנפוצות במכשיר הן מכשיר שלא נדלק, מסך סדוק או שבור, תקלות שמע, בעיות בהטענה, סוללה שלא מחזיקה זמן רב וקורוזיה.

 כאשר אתם מוסרים את המכשיר למעבדה מקצועית, חשוב לבדוק מהו הוותק של המעבדה, מהי תקופת האחריות הניתנת לכל סוג של תיקון ובאילו חלקים המעבדה משתמשת. חשוב לבחור מעבדה העושה שימוש רק בחלפים מקוריים, הם אומנם יקרים קצת יותר, אך הם יחזירו למכשיר שלכם כושר תפקוד בדיוק כמו שהיה למכשיר כאשר הוא היה חדש.

חשוב לבדוק האם המעבדה שבחרתם מתמחה בתיקון מכשיר מהדגם שלכם והאם יש לה חלקי חילוף מתאימים. חלקי חילוף המתאימים, לדוגמה, לאייפון מדגם שש לא יתאימו למכשיר אייפון מדגמים אחרים.

 

מעבדת סלולר – כמה עולים התיקונים?

  • אם תרצו לתקן מכשיר מדגם אייפון 4 תשלמו בין מאתיים לארבע מאות שקלים על החלפת מסך, בין מאה וחמישים שקלים להחלפת שקע טעינה ובין מאה וחמישים שקלים עד שלוש מאות לתיקון כפתור הבית.
  • אם תרצו לתקן מכשיר סלולר מדגם גלקסי שלוש, תידרשו לשלם בין שש מאות שקלים ועד לאלף שקלים לתיקון המסך, בין מאה וחמישים ש"ח עד מאתיים שקלים להחלפת המיקרופון ובין מאה וחמישים שקלים ועד מאתיים וחמישים ש"ח לתיקון כפתור הבית.