קניית מחשב נייח – המדריך למציאת המחשב המתאים

קניית מחשב נייח – המדריך למציאת המחשב המתאים

הטכנולוגיה השתלטה בשנים האחרונות על חיינו באופן כמעט מוחלט. לכל אחד מאתנו יש כמה מכשירים דיגיטליים ואנחנו חיים בעולם בו אנחנו מחוברים כל הזמן למכשיר כזה או אחר – הטלפון הסלולרי, הטאבלט, וכמובן, המחשבים הנייחים והניידים. בעבר, בכל בית היה מחשב נייח אחד בלבד שסיפק מענה לצרכים שונים, ועם הזמן התווספו לו גם לפטופים וטאבלטים נוחים. למרות כל זה, עדיין יש צורך במחשב נייח אחד טוב ויציב, שישמור עליו קבצים חשובים, ישמש לכתיבה ולעבודה ויהווה את החיבור המרכזי לאינטרנט.

יש סוגים רבים של מחשבים נייחים כיום, כאשר המשתמשים העיקריים בהם הם מתכנתים, שזקוקים למחשב בעוצמה רבה על מנת להפעיל תוכנות מאסיביות, וגיימרים, שצריכים כרטיסי מסך איכותיים על מנת להפעיל את המשחקים בצורה חלקה. יחד עם זאת, כל אחד כאמור זקוק למחשב נייח איכותי אחד בבית וכאשר רוצים לקנות כזה, חשוב לעבור כמה שלבים.

לעבוד לפי שלבים

ראשית, חשוב מאוד להגדיר את הצורך של המחשב, האם הוא אכן למטרת תכנות או גיימינג, או רק כזה שיהיה זמין לשימוש יום יומי רגיל. אנשים שעובדים מהבית זקוקים גם הם למחשב נייח, שכן העבודה עם מחשב נייד במשך שעות ארוכות לא תמיד נוחה, כך שזה עוד משהו ששווה לשים אליו לב. הבחירה השנייה שצריכים לעשות היא, בדרך כלל, בין ווינדוס לאפל. ווינדוס היא התוכנה הנפוצה והמוכרת, ובה מרבית האנשים בוחרים, אך יש חובבי אפל שיבחרו לסנכרן את כל המכשירים ברשותם ולעבוד עם מחשב מתאים.

השלב השלישי – תקציב. המחשבים הנייחים ברובם יקרים יותר מהמחשבים הניידים בשל העובדה שהם באים עם חומרה רבה יותר, הם עוצמתיים יותר ויש להם יותר פונקציות מאשר למחשבים הניידים. מחשבים חזקים במיוחד יכולים להגיע גם עד 8,000 או 10,000 שקלים, עם זאת, אנשים המעוניינים בשימוש סטנדרטי למחשב נייח, יכולים לחתוך את המחיר הזה בכ-65 – 70 אחוזים פחות או יותר.

מחקר ובחירה

השלב הבא הוא כמובן מחקר. ככל שתדעו יותר על הרכיבים של המחשב, כך תוכלו להרכיב את המחשב האידיאלי במחיר הנכון. רוצים נפח? חפשו הארד דיסק עם הרבה מקום. רוצים מהירות? חפשו כרטיס זיכרון טוב. ומה לגבי רזולוציה? כרטיס מסך כמובן. עדיף לבחור בחברות הטובות והמוכרות כמו ASUS,Dell  או HP, אך יש אלטרנטיבות טובות אותן אפשר לחפש באמצעות ביקורות גולשים ברשת.

יש כמובן מחשבים מוכנים שנמצאים בחנויות והם זמינים יותר, ואותם תוכלו לקנות כיחידה שלמה בהתאם לרצונות שלכם. עם זאת, ניתן גם לקנות רכיבים בנפרד ולהרכיב את המחשב לבד או בעזרת איש מקצוע. אל תוותרו על מסך איכותי, ועל חומרה מקיפה כמו עכבר טוב ומקלדת מתאימה, אלו הדברים הקטנים שעושים את המחשב ליעיל יותר.

קניית מחשב נייח היא עסק רציני ומדובר במוצר עליו עורכים מחקר לפני שקונים, ולא כזה שקונים בהינף יד. בצעו את כל הצעדים וראו כיצד אתם יכולים להגיע למחשב האידיאלי עבורכם, במחיר הנכון.