רק רגע, אני עושה שופינג

רק רגע, אני עושה שופינג

 

הישראלים ידועים כעם אשר אוהב קניות. לא חשוב אם אנחנו באמת זקוקים למשהו כשאנחנו קונים אותו – אלא אקט הקנייה הוא שעושה לנו את זה. בנקיונות הפסח אנחנו נגלים אל אלפי מוצרים עוד באריזתם המקורית אשר טרם פתחנו אותם, פרטי לבוש עם תגי המחיר ואף מגלים מכשירי חשמל שלא היינו מודעים לקיומם. שגעת הקניות שלנו נדדה מהקניונים הצפופים אל המחשב הפרטי שלנו וכך הפכנו להיות שבויים של הקניות באינטרנט. נדמה שהקניות באינטרנט לא חביבות לאו דווקא על פלח מסוים, אלא הפכו לנחלת רבים אשר מעדיפים לבצע את מסע הקניות בלחיצת הכפתור דרך המחשב האישי.

 

יותר זול

קונים רבים באינטרנט מדווחים כי טרם הם קונים מוצר מסוים, הם משווים את המחיר שלו אל המחיר הנמכר בחנויות בקניונים ובמרבית המקרים מגלים כי המוצר הנמכר באינטרנט זול משמעותית יותר מהמחיר הנקוב בחנות. העובדה כי המוצרים זולים יותר נעוצה כנראה בעובדה כי החנות האינטרנטית לא צריכה לשלם שכירות על חנות בקניון, וכאשר מדובר ברכישה מחו"ל הרי שנחסכים מאיתנו כל העמלות השונות ואין שום תיווך בינינו ובין המוצר – אלא אנחנו קונים אותו ישירות וכך יכולים לחסוך אלפי שקלים, הכל כאמור תלוי מחירו.

 

אין צורך למדוד

אם יש משהו שאנחנו אוהבים מאד הוא לקנות בגדים. הישראלים קשובים למגמות העולמיות בתחום האופנה וישראל בעצמה הפכה לבירת אופנה שלא מביישת את הבירות הגדולות. תודעת הלבוש והנראות החיצונית נמצאת בנסיקה חדה מאד ונתון זה מתיישב עם הרגלי הקנייה שלנו, גם כאשר מדובר ברכישת פרטים באינטרנט. רכישת בגדים אונליין מהווה עבורנו אלטרנטיבה קלה, פשוטה וזולה: נכנסים אל האתר ממנו נרצה לקנות, בוחנים את הבגד לאורכו ולרוחבו, מסמנים מידה, פרטי אשראי, קליק ותוך שבוע הבגד אצלנו בתיבת הדואר. השירות הניתן כל כך טוב עד שגם יש לנו אפשרות להחזיר ברוב המקרים את הסחורה שרכשנו אם היא אינה לטעמנו ובתמורה נוכל לקבל החזר כספי מלא.

 

כבר לא יוצאים מהבית

נדמה שהישראלים עושים ניסוי וטעייה עם האתרים השונים. לרוב מקבלים המלצות על אתר מסויים מחבר או מכר וכך אנחנו עורכים את הקנייה שלנו. במרבית המקרים, אם נהיה מרוצים נחזור לסבב קניות נוסף באותו אתר ואם לא נמשיך הלאה אל אתרים אחרים עד שנמצא את חביב הקהל שלנו. ישראלים רבים קונים הכל מהכל: החל מבגדים, דרך מטענים למכשיר הסלולארי וכלה במוצרי חשמל. הקלות והפשטות שבהזמנת מוצרים באינטרנט חוסכת מאיתנו לצאת מפתח ביתנו, לשלם חנייה ולחכות בתור לקופה.

 

טרם קונים באינטרנט

לצערנו, גם בתחום הקניות באינטרנט יש מי שמנצלים את תמימות הצרכנים ופותחים אתרים פיקטיביים על מנת לגזול מכספם של הלקוחות מבלי לספק תמורה לכספם. לכן, טרם אתם רוכשים מוצר באתר מסוים, נסו ללקט המלצות על אותו האתר וגבשו חוות דעת לגבי אמינותו טרם אתם מבצעים בו רכישה.