שוקלים לרכוש מדפסת חדשה למשרד?

שוקלים לרכוש מדפסת חדשה למשרד?

רכישת מדפסת כרוכה בהוצאה כספית לא קטנה בכלל. לכן, טרם הרכישה אנו ממליצים לבדוק את חמשת הפרמטרים הבאים, ולהגיע מוכנים לשיחה עם ספק המדפסות.

תקציב מקסימלי

שוק המדפסות מגוון ומציע עשרות דגמים מהפשוטים ועד המשוכללים ביותר, מה שהופך את הבחירה לקשה. אך אלמנט אחד שמסייע לצמצם משמעותית את ההתלבטות הוא התקציב לרכישה. קבעו מהו התקציב המקסימלי שאתם מסוגלים להקדיש לרכישת מדפסת לעסק, והקפידו להיצמד אליו.

גודל המדפסת

משרדים קטנים או צפופים אינם יכולים להרשות לעצמם להכיל גם מדפסת ענקית, שתתפוס מקום ותקשה על התנועה במרחב. מסיבה זו מוטב לבדוק קודם לרכישה מהו המיקום המיועד למדפסת, ולפי נתון זה להגביל עצמכם לרכישת מדפסת קטנה, בינונית או גדולה מאוד.

נציין שמרבית המדפסות המשרדיות, המציעות תפוקה ממוצעת של 3,000 דפים בחודש, מגיעות בגודל סטנדרטי שאינו מפריע במרחב.

דיו שחור לבן או צבעוני

בכדי לקבל החלטה לגבי סוג הדיו אתם צריכים לשאול את עצמכם שתי שאלות: האם אתם זקוקים להדפסות צבעוניות, והאם תהיו מוכנים לשלם כמה עשרות שקלים יותר בכל חודש בעבור דיו צבעוני.

אם אינכם זקוקים לדיו צבעוני, אל תמהרו לרכוש את הסוג היקר. ייתכן שהשיקול הכספי אינו משחק תפקיד עכשיו, אך אם תשלמו בכל חודש תוספת בגובה 50-100 ₪ בעבור דיו צבעוני, בסוף השנה תגלו שנפרדתם מסכום לא מבוטל של 600-1200 ₪.

גודל הנייר להדפסה

מרבית המדפסות עושות שימוש בנייר הדפסה בגודל סטנדרטי A4. עם זאת, ישנן מדפסות המאפשרות הדפסה על גדלי נייר משתנים לצורך הדפסת מעטפות, גלויות או פוסטרים. בבואכם לבחור מדפסת בדקו מה יכולות התמרון שלכם והאם ניתן להשתמש בסוגי גדלים שונים לנוחיותכם.

נוחות השימוש

פונקציה חשובה מאוד שתשפיע על חווית המשתמש שלכם. שכן, אי נוחות בשימוש במדפסת עלול לגרום לכם לנטוש אותה בסופו של דבר, ולהסתכן בהוצאה כספית נוספת בעבור מדפסת חדשה. מסיבה זו חשוב לבדוק שהמדפסת "ידידותית למשתמש" ומציעה מלבד תפריט תפעול פשוט בעברית ובאנגלית, גם אפשרות להכניס לזיכרון המדפסת מספר פקודות קבועות לתפעול אוטומטי.