תיקון מחשבים ניידים

תיקון מחשבים ניידים

כמו לא מעט מכשירי חשמל רבים וטובים גם המחשבים הניידים דורשים מידי פעם תיקון שלהם. יש והתיקון נדרש בשל מפגע פנימי בתוכנות ובחומרה ויש פעמים שמחשבים ניידים ניזוקים בצורה פיזית כזו או אחרת ודורשים החלפה של מספר חלקים.

במקומות רבים קיימות מעבדות רבות המעניקות שירות מהימן ומקצועי בעבור תיקון מחשבים ניידים. במסגרת אותם מעבדות רבים מבעלי המחשבים הניידים נאלצים להפקיד את המחשב שלהם בידיים מקצועיות אלו ולהיפרד ממנו למספר ימים עד שיוכלו לתת מענה הולם ומקיף לבעיה שנוצרה.

אחת מהבעיות המביאות רבים עם המחשב הנייד למעבדת מחשבים קשורות למאוורר הנמצא בכל מחשב נייד. המאוורר במחשב הנייד אחראי על צינון המחשב עצמו זאת על מנת שלא יגיע למצב של התחממות יתר. ברגע שבו המעבד מתחמם יודע המחשב להפעיל את המאוורר אשר פועל עד לרגע שחוזר המחשב להיות שוב קר. פעילות המאוורר במחשב הנייד נעשית על ידי שאיבה של אוויר קר מבחוץ והוצאתו החוצה.

קיימים לא פעם תופעות בהם המחשבים הניידים מתחממים להם. תופעה זו מצביעה כמובן על פעילות לא תקינה של המאוורר האמור למנוע מצב של התחממות. קיימים מספר גורמים היכולים למנוע מין המאוורר לבצע את תפקידו:

  • הנחה של המחשב על מיטה או שמיכה. אלו חוסמים למחשב את פתחי האוויר ובכך מתקשה הוא לאוורר את המחשב שאט אט מתחמם.
  • אכילה בסמוך למחשב עלולה להביא לפתחו של המאוורר פירורי אוכל אשר מפריעים לו להסתובב כראוי ולקרר את המחשב.
  • להימנע מלקרב את המחשב למקומות בהם קיימות שערות ובכך להרחיק משם חיות מחמד.
  • להימנע מלקיחת המחשב לים. חול רב המגיע לאזור המאוורר בחסות הרוח יכולה לפגוע בפעילותו.

על מנת לבדוק באם המאוורר במחשב הנייד תקין יש לכבות את המחשב ולהדליקו. בזמן הפעלת המחשב יש להצמיד את האוזן לפתחי האוורור. כך נוכל לשמוע את פעילות המאוורר. במקרה ולא נשמעת כל פעילות מכיוון זה יש והמאוורר אינו תקין ונדרשת הגעה למעבדת תיקון.

באם לאחר שהדלקנו את המחשב ישנו רעש של המאוורר יש והבעיה בתפקודו לא חבויה במישרין בו. ניקוי יסודי של פתחי האוורור על ידי מברשת ושואב אבק יביאו לאחר מכן את המאוורר לחזור ולעבוד בשיא יכולתו זאת לאחר שהוסרו כל אותם גורמים מעכבים.

הגעה פיזית אל המאוורר עצמו נעשית על ידי פתיחה של מספר ברגים. פתיחה שלהם תאפשר לנו לערוך ניקיון יסודי יותר, כזה אשר ניקו חיצוני של מברשת ושואב אבק לא היה נותן מענה. אלמנט טיפולי נוסף וחשוב הוא שימון של ציר המאוורר בשמן ייעודי. טיפול זה הינו טיפול שמומלץ שיעשה במסגרת של מעבדה מקצועית מאשר באופן עצמאי.