10 טיפים בנושא מחשוב לעסקים

10 טיפים בנושא מחשוב לעסקים

עסקים רבים, פועלים בתחום עיסוקם עם מערכות מחשוב שלא תמיד נותנות מענה מושלם לצרכים הנדרשים לתפעול העסקים בצורה מהירה שוטפת ואמינה. נושא המחשוב בעסקים הפך להיות עמוד התווך להצלחתו או נפילתו של כל עסק. רוב העסקים מתנהלים ומגיבים בהתאם להתנהלות בעסק מול השוק בו הוא פועל. במידה ויש צורך בשינויים, נותנים מענה נקודתי ותו לא. כיום ישנה חשיבות רבה לניהול מערכות המידע בעסקים באופן יזום. ניהול כזה של כל נושא המחשוב, יהפוך כל עסק ליעיל יותר וחסכוני ובשורה תחתונה יביא לרווחיות.

 

בכדי שעסק יוכל להתרכז בתחומי עיסוקו בלבד ולא בנושא המחשוב ששואב לרוב משאבים רבים וזמן יקר, ישנם מספר טיפים חשובים שעסקים יוכלו לעשות בהם שימוש ולגרום לנושא המחשוב בעסקים להיות הגורם המניע ואפילו הרווחי. על מנת ליישם מטרות אלו עסקים רבים פונים לחברות המספקות שירותים בנושא מחשוב לעסקים וארגונים.

להלן 10 טיפים לנושא סוגיית המחשוב לעסקים:  

  • התקשרות עם חברות המעניקות שירותי IT לעסקים. חברות אלה מציעים שירותי מחשוב חכמים, זריזים ויעילים החוסכים המון זמן, כסף ומשאבי אנוש. החברות מאפיינות את העסק ואת פעילותו ומעניקות פתרונות מחשוב חדשניים המותאמים באופן ייחודי .
  • אפיון הצרכים הנדרשים . כמות הנתונים הרבה שמייצרות כל אחת מהמחלקות המרכיבות את העסקים, יוצרת בעיית תאימות בין הגורמים השונים בעסק. אפיון הצרכים מאפשר את היכולת לאגד אותם באופן מסודר ותחת מעטפת אחת, על מנת לקבל תמונת מצב רחבה, כוללת ומציאותית ככל האפשר על מצב הארגון.
  • הכנסת מערכות ERP. מערכות המעניקות שירותי תמיכה בכל תקלה 24/7 כל ימות השנה ואפילו בשליטה מרחוק. המערכת מאפשרת אחסון מידע וניהול המערכות באמצעות שרתים וירטואליים ואחסון בענן לכמויות מידע ללא הגבלה.
  • שירותי תחזוקה למערכות המחשוב. באמצעות חברות לשירותי מחשוב ניתן לעדכן מערכות הפעלה, לטפל בנזקים, וירוסים ושאר המזיקים, להקים מערכות אבטחת מידע כולל הרשאות, איחויי מחשבים וניקוי קבצים מיותרים.
  • שירותי השכרת שרתים. שיטה זו מעבירה את הנטל של מערכות המחשוב בעסקים לאחריות חיצונית כאשר כל חברה מציעה חבילה שונה ובמקרים רבים החבילות מותאמות לצרכים  הרלוונטיים. יחד עם זאת, ישנם כמה שירותים בסיסיים שניתן למצוא ברוב החבילות. כך למשל: עדכוני תוכנה המבוצעים מעת לעת, טיפול שוטף בכל תקלה, שירות גיבויים ושחזורים,  תחזוקה מונעת, התקנת תוכנות וחומרות לפי הצורך.
  • טיפול בשרתים באופן קבוע, וביצוע ניטור לנתוני תקשורת ושירותים נוספים.
  • ארגון יחידת המחשב. התאמה למבנה העסק, תקני כוח אדם, קביעת נהלים והגדרת תפקידים.
  • הגדרת תכנית אב למחשוב ופרוט התוצרים ברמה הטכנולוגית כולל תשתיות והגדרת המשאבים הדרושים.
  • הגדרת תהליכים ליישום ומימוש מול חברות ה-IT.
  • חישוב עלויות ותשומות נדרשות לנושא המחשוב בעסקים. כולל הוצאות שנתיות. איתור אפשרויות ייעול וניתוח כדאיות השקעה בנושא המחשוב.

לסיכומו של עניין  

בחישוב ושיקול נבון עסקים רבים פועלים מול חברות המספקות שירותים בנושא מחשוב לעסקים וארגונים. בכך מורידים את הנטל בתפקוד העסק ומתפנים לפעול בתחומים הרלוונטיים שיקדמו את העסקים לרווחיות והצלחה.