איך לבחור ריצוף שיש לבית?

איך לבחור ריצוף שיש לבית?

הריצוף הינו בין האלמנטים הבולטים ביותר בכל חלל. בשל היותו תופס שטח נרחב בבית ומהווה את הבסיס לשטח כולו, ריצוף שיש לבית הינו בין הגורמים הדומיננטיים והחשובים ביותר בכל בית וחלל סגור או פתוח. שיש הינו אבן עתיקה וידועה בשימוש, אשר לה יתרונות רבים ועשירים במשך השנים.

בתקופות העתיקות שימש השיש סימן ליוקרה ולעושר ואילו גם כיום, שתהליך הפקת השיש הינו פשוט הרבה יותר ומחירו ירד באופן משמעותי, אין ספק כי מדובר באחת האבנים המרשימות והיפות שישנן. השיש מעניק לכל חלל בו הוא ממוקם מראה ייחודי ואצילי והופך את המרחב לבעל סגנון מרשים. השיש מתאים למגוון רחב של שימושים וביניהם המטבח והסלון, השירותים וחדר הכניסה.

שיש איכותי מחזיק מעמיד ושומר על מראהו הרענן למשך שנים רבות. הברק של השיש נגזר גם הוא מאיכותו ומהמרקם שלו. לפיכך על מנת להבטיח שיש עמיד למשך שנים רבות יש לבחור שיש מאיכות טובה.

שיש לגינות

בשנים האחרונות ניתן להבחין בטרנד משמעותי ההולך וגובר עם התפתחות הטכנולוגיות השונות. השיש לא רק משפר את המראה של הגינה הפרטית אלא גם שומר על הצמחייה ומאפשר משטח נוח לדריכה. כמו כן, חיפויי שיש שונים הממוקמים בגינה מאפשרים לשמור על חסכון במים ולהימנע משימוש בכמויות גדולות. חיפוי השיש מונע חדירה של מי גשמים לאדמה וכן מפני אידוי מהיר של המים תודות לחיפוי השומר על הטמפרטורה הקרה המאפיינת את אבן השיש.

בחירת שיש לגינות מצריכה היכרות עם סוגי השיש השונים וכן עם המאפיינים הייחודיים של כל אחד מסוגי השיש על מנת שניתן יהיה להתאים את המראה האולטימטיבי לגינה.

שיש ללובי

השיש משמש גם לחיפוי וריצוף חדרי לובי בבניינים משותפים. בבחירת השיש ללובי חשוב לשלב את האבן בצמחים שונים ולכן יש לבחור את הסוג המתאים ביותר גם לצמחיה וגם לסגנון העיצובי הקיים בלובי. למעשה, בשל הצבעים של הצמחייה המונחת בלובי לרוב עדיף יהיה לבחור בשיש בעל צבע נטרלי ולא דומיננטי על מנת שלא ייצור עומס יחד עם שילוב הצמחייה.

שיש למטבח

שיש למטבח ולפנים הבית מצריך שיקולים שונים מאשר בחירה של שיש לחללים חיצוניים. בשל היותו חומר רגיש לכתמים, חשוב להכיר את תכונותיו הייחודיות של כל אחד מסוגי השיש ולבחור את השיש המתאים ביותר לאופי השימוש בבית.

Leave a Reply

Your email address will not be published.