איך מנקים שטיח מקיר לקיר

איך מנקים שטיח מקיר לקיר

שטיח מקיר לקיר הוא חיפוי נהדר הנותן חמימות לחדר, מראה יוקרתי או מראה נעים וצבעוני. שטיח מקיר לקיר מהווה פתרון זול יותר לריצוף ישן. התקנת שטיח מקיר לקיר זולה בהרבה מהחלפת הריצוף. עם זאת, חשוב לשמור על ניקיון השטיח על מנת שהמראה היוקרתי, הרשמי או החמים (תלוי בסוג השטיח ובסוג החדר) ישמר. חשוב לנקות את השטיח בתדירות המתאימה ובצורה המתאימה. רבים תוהים איך מנקים שטיח מקיר לקיר, איך ניגשים בכלל לניקוי השטיח. הנה לפניכם מספר עצות בנוגע לניקוי שטיחים מסוג זה.

שאיבת אבק באופן קבוע

שאיבת אבק באופן קבוע לפחות פעם בשבוע היא הטיפול הבסיסי ביותר שתוכלו לתת לשטיח. הצטברות של אבק וחלקיקי לכלוך קטנים ואף גדולים יותר היא בלתי נמנעת. אבק ולכלוך יביאו גם להצטברות בקטריות או אלרגנים על גבי השטיח ולכן שאיבתו היא חשובה. עברו עם פיית הצינור של השואב על מנת להגיע גם למקומות קשים יותר כמו פינות החדר או הפאנלים. לפני תחילת הניקוי כדאי להוציא רהיטים מהחדר ככל שאפשר (כמובן שאם זהו משרד קצת בעייתי יהיה להוציא את הריהוט המשרדי…). עברו ובדקו האם ישנם חפצים קטנים על השטיח כמו מטבעות, ניירות ועוד ואז עברו עם שואב אבק.

לבצע פוליש לשטיח

מדי תקופה, לאחר שאיבתו של השטיח, מומלץ לחדור עמוק יותר אל הסיבים שלו. לשם כך יש להשתמש במכונה לקרצוף שטיחים, למלא אותה בחומר המתאים ולעבור איתה על השטיח כפי שעוברים עם שואב אבק. ניתן גם לשכור מכונה כזאת ולעשות את הפעולה בעצמכם. חשוב לוודא כי המכונה מלאה בחומר יעודי לניקוי שטיחים. ניתן לפני כן לעבור על אזורים בעייתיים בתרסיס לניקוי שטיחים. עברו עם המכונה מספר פעמים עד שהשטיח כולו נוקה וצבעו אחיד. יתכן שתצטרכו לרוקן את המכונה ולמלא אותה בחומר נוסף ומים נקיים. בדקו במהלך הניקוי וראו מהו מצב המים. חשוב להחליף במידת הצורך ולא "לנקות" עם מים מלוכלכים. הניחו לשטיח להתייבש

טיפול מיוחד לכתמים עקשנים

במקומות בהם ישנם כתמים עקשנים שלא ירדו קודם, עברו עליהם עם מברשת ידנית. את הניקוי יש לבצע בתנועה סיבובית כנגד כיוון סיבי בשטיח. אם אין מברשת, עברו עם מטלית ונסו לספוג את הכתמים. אל תשפשפו אותם כי כך יחדרו עמוק יותר אל הסיבים. זו הסיבה שעם המברשת התנועה צריכה להיעשות כנגד הסיבים ולא בכיוון שלהם.

בשעת הצורך- לקרוא לבעל מקצוע

אם טיפול עשרת אלפים לשטיח נראה לכם גדול ומסובך מדי, ישנו פתרון פשוט יותר: קריאה לבעל מקצוע. ישנן חברות מקצועיות המבצעות ניקוי מקצועי של שטיחים מקיר לקיר. הן יגיעו עם כל הציוד המתאים ויחסכו לכם חיפוש אחר מכונה מתאימה וחומר מתאים בעצמכם. לרוב חברות כאלה מבצעות גם ניקוי ריפודים נוספים כמו ריפוד הספה. תוכלו לנצל את ההזדמנות ולתת מראה מחודש לא רק לשטיח אלא גם לספות ולקבל סלון או משרד חדשים לגמרי.

שטיח מקיר לקיר נותן לחדר או למשרד מראה אחר, מראה רגוע וחמים או מראה רשמי ויוקרתי. חשוב לטפל בשטיח באופן קבוע על ידי שאיבת אבק ופעם בתקופה לערוך ניקוי עמוק יותר, ממש כפי שאת הפנים שלנו אנו מנקים על בסיס קבוע ומדי פעם מעניקים להם טיפול פנים יסודי ומקצועי.