דלתות זכוכית ועיצוב הבית

דלתות זכוכית ועיצוב הבית

דלתות מזכוכית – שקוף שזה תורם לעיצוב

בשנים האחרונות, זכוכית הופכת אט אט לאחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר לעיצוב הבית. לא משנה אם זה בגלל המראה השקוף שלה שתורם למראה רחב יותר של החלל, או בגלל המראה החלק והמודרני שלה, בהחלט אפשר להסכים על כך שזכוכית פשוט נראית מצוין. זכוכית כבר ממזמן לא משמשת רק לייצור חלונות, אלא גם לבנייה של חלקים אחרים בבית – מחיפוי קירות במטבח ועד לדלתות. כיום ניתן לראות בהרבה בתים דלתות העשויות מזכוכית. דלתות זכוכית הן רעיון נהדר לעיצוב הבית, כיוון שהן מספקות מגוון יתרונות עיצוביים ופונקציונליים. מצד אחד דלת הזכוכית מספקת מחסום פיזי כפי שמצופה מכל דלת ומצד שני היא מאפשרת לנו לראות דרכה, דבר שיוצר אשליה של חלל גדול ורחב. יתרון נוסף של דלתות אלו הוא שקל מאוד לנקות אותן ולטפל בהן, בשונה מדלתות אחרות. זוהי בהחלט אופציה מצוינת עבור עיצובם של חלקי הבית השונים.

איך אפשר לשלב דלתות מזכוכית ברחבי הבית?

יש מספר מקומות בבית בהם אפשר וכדאי לשלב דלתות מזכוכית:

  • דלת למקלחת – מקלחונים הם האמצעי הדקורטיבי המסיבי והחשוב ביותר בחדרי האמבט. מסיבה זו, חשוב מאוד להשקיע בעיצוב שלהם. כיום קיימות דלתות מעוצבות ומיוחדות מזכוכית אשר יכולות להעניק למקלחת מראה מודרני ומיוחד. השמים הם הגבול מבחינת העיצובים של דלתות זכוכית למקלחת – החל מדלתות שקופות למדי וישרות ועד לדלתות מעוגלות עם זכוכית חלבית חצי אטומה.
  • דלתות ליציאה לגינה או למרפסת – במקרה הזה, דלת הזכוכית משתלבת כחלק מהחלון הפונה לגינה או למרפסת. באמצעות דלת גדולה העשויה מזכוכית ניתן להכניס את הגינה אלינו הביתה ולגרום לצבע הירוק של הצמחייה להשתלב במראה של הבית כולו. חשוב לדעת שניתן להתקין לתות העשויות מזכוכית מחוסמת, כך שאין צורך לחשוש מפריצות ומשבירה של הדלת כלל וכלל.
  • דלתות לקליניקה ביתית – דלתות העשויות מזכוכית משמשות פעמים רבות להפרדת מתחמים בעסקים, בעיקר במשרדי הייטק או קליניקות שונות. אם יש לכם קליניקה בתוך הבית, המיועדת לטיפולים רפואיים, לקוסמטיקה או לכל דבר אחר, דלת זכוכית יכולה לעטר אותה בצורה מרשימה ויפה. כניסה לקליניקה עם דלת זכוכית נותנת לה מראה יוקרתי ומזמין מאוד.

חשוב להקפיד על קניית דלת זכוכית איכותית

אם אתם מעוניינים בהתקנת דלת זכוכית באחד מחלקי הבית שלכם, חשוב שתקפידו על קניית דלת איכותית. הסיבה לכך היא שדלת איכותית תהיה בטיחותית יותר לשימוש וכמו כן היא תחזיק מעמד לאורך זמן רב יותר. חשוב לזכור שיצירת דלת מזכוכית היא עבודה שמיועדת למקצוענים בלבד בתחום, כיוון שהיא מצריכה יכולת טכנית גבוהה וגם יצירתיות גבוהה. אם כן, לפני שאתם רוכשים דלתות זכוכית חשוב לברר על בעלי מקצוע בתחום כראוי. כך תוכלו להשיג דלת שגם תחזיק מעמד לזמן רב וגם תהיה דקורטיבית ומרשימה.