החשיבות של איטום מבנים

החשיבות של איטום מבנים

ביתנו הוא מבצרנו – פתגם מפורסם שמדגיש את החשיבות של המבנה שבו אנו מבלים את מרבית זמננו.

בכלליות, מבנים הינם חלק מהותי בחיינו. מרביתנו ישנים, עובדים ונהנים בתוך חלל כזה או אחר דבר שיוצר חשיבות מרבית לאיטום מבנים בצורה נכונה ומקצועית וכמובן ללא פשרות.

השפעותיו של הטבע

הטבע העוצמתי מעביר אותנו סבב של 4 עונות כידוע לנו ולכל עונה ישנה השפעה פיזית ומהותית על המבנים השונים בהם אנו נמצאים. כל עונה משנה פניה וגשם עז ששוטף את החומר מתחלף אט אט בעונה קיצית בעלת מעלות גבוהות ביותר שעלולות לגרום לסדקים ובלאי במבנים השונים ולכן יש צורך להיות במעקב מתמיד אחר השפעות הטבע ולבצע תיקונים באופן המקצועי ביותר.

דבר נוסף שעמו אי תקינות המבנים עלולה לגרום הינה העובדה שכעת חרקים , זוחלים ושאר חיות שאינן רצויות במרחב הפרטי שלנו עלולות לחדור ולגרום לאי נעימות. לא פעם שמענו על מקרים שבהם זוחלים שונים מצאו דרכם אל בית כזה או אחר ומעבר לעובדה שהדבר אינו היגייני הוא אף עלול להיות מסוכן לשוכנים בבית – במיוחד אם מדובר על ילדים בגיל צעיר.

אסתטיקה וניקיון המבנה

מעבר לצורך הביטחוני והתחושה כי אנו מוגנים מעוצמות הטבע השונות ומאורחים לא רצויים באופן אבסלוטי ישנה ההרגשה האישית שלנו , התחושה הפנימית לגבי האסתטיקה של המבנה בו אנו נמצאים.

בין אם מדובר על הבית הפרטי שלנו או על משרדים שונים בהם אנו נמצאים במהלך היום, התחושה כי המבנה איננו אטום וישנם נזקים שנראים לעין גורמים לחוסר אסתטיקה שמייצר דחיה ע"י המבקרים במקום.

משרדים, חדרי ישיבות, בתי מלון ושאר עסקים אשר פועלים בכדי לארח אנשים בתדירות גבוהה זקוקים לתחזוקה יומיומית ואינטנסיבית בכדי להימנע ממצב של איכות מבנה ברמה ירודה. כאשר אנו נכנסים לבית עסק כזה או אחר, אנחנו באופן אוטומטי בוחנים את המקום וסופגים רושם ראשוני ולכן נראות המרחב המקצועי עלולה להשפיע עלינו בין אם במודע ובין אם לא.

שיטות טיפול וחומרים

1.השיטה הנפוצה ביותר לאיטום המבנה מהגג הינה פריסה של יריעות ביטומוניות וזיפות האיזור בכדי למנוע רטיבות ונזילות.

2.שימוש בחומרי סיליקון שונים שמאפשרים טיפול בצורה נקודתית לגבי סדק או שבר שנמצא בחלל.

3.שיטה נוספת בכדי להימנע מנזקי הקיץ הינה הלבנת הגג וזאת בכדי לשמר את האיטום באופן מושלם וליצור מוכנות אל עבר העונה הקרבה.

איטום מבנים הינו הכרחי וחשוב מאוד להיות בבקרה בנושא לפחות פעמיים בשנה לפני כניסת הקיץ והחורף במיוחד. אמינות הינה פקטור קריטי,עשו השוואת מחירים לאחר קבלת ההצעה מבעל המקצוע מפני שישנה חשיבות גבוהה לגבי החברה המקצועית שאיתה החלטתם לעבוד ולסמוך באיטום המרחב החשוב לכם ולכן אל תתפשרו בנושא ותמיד היצמדו למומחים שיבצעו עבודתם בצורה מושלמת.