המדריך לבחירת ארונות לבית

המדריך לבחירת ארונות לבית

ארונות הבית הולכים ומשתכללים משנה לשנה, כשמדי קולקציה אנו זוכים לראות עיצובים משוכללים יותר ויותר. הודות לטכנולוגיות המתקדמות ולחופש העיצובי המתאפשר בשנים האחרונות החללי הפנים אנו זוכים לראות יותר ויותר סוגי דלתות וארונות בעיצובים ייחודיים ובפטנטים מרשימים. בין הארונות הישנים ששימשו פעם לאחסון בגדים לבין הארונות המעוצבים הקיימים כיום ישנו פער משמעותי ביותר. יחד עם זאת ואולי דווקא בשל כך, הבחירה של ארונות לבית הולכת ונעשית יותר ויותר מורכבת.

דלתות הארון

על מנת לשלב את הארון המתאים ביותר לחדר השינה שלכם או לחדר הארונות שלכם – בחרו כזה שניתן לפתוח ולסגור את דלתותיו בקלות. המעוניינים לחסוך מקום אולי יעדיפו את ארונות ההזזה שדלתותיהם אינן גוזלות מקום מיותר. חשוב לקחת בחשבון את המקום הדרוש לפתיחת דלתות הארונות וכן בין שלושה לחמישה סנטימטרים נוספים.

שילוב תכנון חכם

הבית החכם הולך ומשריש את עקרונותיו בתפיסת החיים הפוסט מודרנית וניתן לראות יותר ויותר עיצובים מרהיבים וייחודיים. ארונות בגדים, כמו גם ארונות מטבח ואחרים, זוכים לקבל עיצובים מרשימים ופונקציונאליים להפליא. ניתן למצוא יותר ויותר ארונות נסתרים וארונות המעוצבים בהתאם לחלל בו הם ממוקמים. על מנת לעצב ארונות חכמים יש להיעזר במעצב פנים או במעצב מוצר המנוסה בתחום.

התאמה לחלל

על מנת לקבל את המראה האולטימטיבי וההרמוני ביותר בעיצוב בתים ושילוב ארונות בתוכם, יש לקחת את המידות הנכונות ולהתאים את הארון לחלל בו הוא ממוקם. לשם כך יש לקחת את המידות המדויקות ואפילו להשתמש בתוכנת הדמיה המעצבת את הבית ומשלבת את הארון באמצעות מחשב.

בחירת חומר הגלם

יש אשר מעדיפים עץ ואילו אחרים בוחרים דווקא בארונות מתכת, יש מי שיעדיף פלסטיק ואחרים בד. המגוון העצום של חומרי גלם מהם מייצרים רהיטים כיום מאפשר לעצב את בית החלומות בתוך זמן קצר ולבחור מתוך שפע עצום. יש להתחשב בתכונות השונות של כל אחד מחומרי הגלם על מנת ליצור את המענה המושלם לצרכים הייחודיים של כל משפחה.

המבחר העצום של סוגי חומרי גלם כולל גם שילובי חומרים וביניהם עץ ומתכת, קרמיקה וזכוכית ועוד. ניתן לשלב בין החומרים האהובים עליכם ליצירת המראה האולטימטיבי.

סטייל

בחירת הסגנון היא החלק המשמעותי ביותר בעיצוב הארון. על מנת להעניק לעיצוב הבית "חיזוק" במראה, יש לבחור ארון בסגנון הקיים ואילו על מנת ליצור שילוב של סגנונות, רצוי לבחור בארון בסגנון דומה אך לא זהה.