הסוד לחדרי שינה מוצלחים

הסוד לחדרי שינה מוצלחים

חדרי שינה הם המפלט לשקט והמרגוע ולכן צריכים להיות מעוצבים בהתאם. דמיינו רגע אתכם בסוף היום, מבקשים רגע עם עצמכם, להיות בשקט עם המחשבות, אחרי יום ארוך ומפרך. אתם נכנסים לחדר ומסתכלים סביבכם ומרגישים בבית. כך מרגיש גם כל מי שבא לבקרכם, מעין תחושה נוחה ורצון עז להישאר ולא לעזוב לעולם. נשמע טוב נכון? אך לא תמיד זה כך. רבים מוצאים את עצמם תקועים בחדר שהם אינם מרגישים בנוח לחזור אליו בסוף היום. הם חשים כי המקום לא נוח עבורם וזה מתבטא בחיי היום יום שלהם. חדר השינה שלכם חייב להיות נוח ונעים, ומותאם לאופי שלכם. זה חשוב מאחר והנוחות או חוסר הנוחות משפיעה על איכות היום יום שלכם ועל השינה שלכם בלילה ולכן הוא חלק בלתי נפרד מנושאי עיצוב הבית.

חדר שינה צריך לספק שלושה מרכיבים עיקריים עבור דייריו. שלושת המרכיבים הם: נוחות, שינה ועיצוב. הרי שמדובר במעין משולש כאשר כל אחד מן המרכיבים מושפע וכן משפיע על האחר.

מה זה אומר 'נוחות'

נוחות משמעותה, הקלה על הגוף ועל הנפש, דבר שאנו כה זקוקים לא בעולם מטורף ומהיר, אחרי יום עבודה מפרך או יום לימודים ארוך. הגוף שלנו מבקש לנוח, לעצור את הכל למספר שעות, וכך גם המוח שלנו, גם הוא צריך מנוחה. מיותר לציין שהם קשורים זה בזה. המוח משפיע על הגוף ולהיפך. אז כיצד בעצם נוכל לנוח כמו שצריך, וכיצד נרגיש בנוח בחדר שלנו? ובכן, הסוד הוא ברמת הפונקציונאליות בחדר. כדי שנרגיש בנוח החדר צריך לשדר לנו סדר והרמוניה. דיס-הרמוניה משפיעה עלינו באופן משמעותי, יותר מכפי שאנו רוצים לחשוב. ישנם אפילו אנשים שהסדר משפיעה עליהם בצורה כזו שבלעדיו הם אינם יכולים לתפקד באופן נורמאלי. רובנו בוודאי לא נמצאים בסקאלה הזו אך סדר או חוסר סדר משפיעים עלינו רבות.

סדר משמעותו סידור הריהוט בבית באופן הגיוני שלא יכביד עלינו, הן מבחינת תנועה והן מבחינה 'הרמונית' (אנרגטית). עומס של חפצים שאינם מסודרים במקומות אחסון הוא דוגמא נהדרת למקום שבו רובנו נופלים בהקשר הזה.

עיצוב

אם נניח לרגע שסדר הוא השלד של הבניין אזי העיצוב הוא הצבע והדקורציה. העיצוב מאפשר לנו להביע את הרגשות שלנו ואת הדקויות השונות של האופי המורכב שלנו הן באמצעות צבעים והן באמצעות מרקמים שונים. את החדר שלנו ניתן לעצב במגוון דרכים שונות ומגוונות:

  • שטיחונים מעניינים
  • תמונות
  • בדים
  • נרות
  • ריהוט בוטיק כמו- ויטרינות ומראות מעוצבות

עיצוב החדר שלנו צריך להיעשות במספר שלבים, כאשר בשלבים הראשונים אנו מחליטים כיצד אנו רוצים לראות את קווי העיצוב הכלליים של החדר שלנו. למשל: האם אנו רוצים שהחדר יתאפיין בקו עיצובי מזרחי כאשר הישיבה היא על הרצפה והריהוט הוא ריהוט נמוך, או שאנו מעוניינים בעיצוב יותר מודרני עם פינת ישיבה מודרנית עם כיסאות גבוהים.

כדי לעצב את החדר שלכם לא אתם לא נדרשים להבין הרבה בעיצוב ואין צורך לרכוש השכלה מיוחדת. מה שכן דרוש הוא זמן לקרוא, להבין ולתכנן. ומי מבינכם שמעוניין לרכוש את שירותיהם של מומחים, הרי זה מבורך.