התאמת כיורים לחדר אמבטיה

התאמת כיורים לחדר אמבטיה

עד לפני מספר שנים שלט הכיור הקלאסי בחדרי האמבטיה אך בשנים האחרונות החלו מעצבי הפנים והאדריכלים לתת תשומת לב גבוהה לחדר האמבטיה וכיום חדרי האמבטיה גדולים מבעבר, מרווחים ומעוצבים היטב. גם הצרכן הישראלי החל לפתח את המודעות לנושא העיצוב והוא מטייל בחו"ל, רואה סגנונות עיצוב חדשים ושונים ומעוניין לעצב את חדר האמבטיה ולבחור כיורים מעוצבים בהתאמה על מנת ליהנות מעיצוב מרשים וייחודי. יש מגוון סגנונו עיצוב של חדרי האמבטיה וחלק בלתי נפרד מחדר הרחצה הוא הכיור שעליו להשתלב בעיצוב ולהיות פריט העומד בפני עצמו וכן להיות פונקציונאלי , שימושי ונוח לדיירי הבית. את הכיור יש להתאים לקו העיצובי בחדר האמבטיה וכיום ניתן לבחור מתוך מגוון עצום של כיורים מעוצבים במבחר גוונים, צורות, גדלים ומוצרי גלם שונים.
בחירת כיור חדש לחדר אמבטיה

כיורים מעוצבים

אחד הדגשים בעיצוב חדרי האמבטיה הינו הכיורים המעוצבים אשר הפכו ברבות השנים לאלמנט עיצובי ולפריט אמנותי לכל דבר. יש מבחר עצום של כיורים מעוצבים בשוק אשר מאפשרים לצרכן הישראלי ולמעצבי הפנים חופש בחירה גדול ומגוון אפשרויות חדשות לעיצוב חדר הרחצה תוך התאמה בין הפריטים השונים על מנת ליצור הרמוניה ואווירה מסוימת בחדר האמבטיה כמו אווירה של ספא יוקרתי, חדר אמבטיה עם קו עיצובי מינימליסטי, עיצוב ססגוני, עיצוב קלאסי ועיצוב רטרו. בנוסף, יש מבחר חומרי גלם מהם מייצרים כיורים ואם עד לפני מספר שנים שלטו כיורי החרסינה הקלאסיים הלבנים הרי כיום ניתן לראות שימוש נרחב בכיורים מחומרי גלם כמו זכוכית, חרס, מתכת ואף כיורים מפוסלים באבן.

בחירת כיור מעוצב

לפני בחירת כיור חדש לחדר האמבטיה חשוב להתרשם מההיצע הגדול ומומלץ להתעדכן במגמות ובטרנדים החדשים של עיצוב אמבטיות ובתחום הכיורים המעוצבים. יש החולמים על כיור מרובע, יש המעדיפים כיורים על רגל מפוסלת ויש המעדיפים כיורים צבעוניים. כדי להתאים את הכיור לחדר האמבטיה יש להבין מהו הקו העיצובי הקיים בחדר האמבטיה ולהתאים בין הפריטים השונים על מנת ליצור הרמוניה ומראה נקי, אלגנטי ומרשים. יש מספר דגשים עליהם יש לתת תשומת לב בבחירת כיור לחדר האמבטיה, ביניהם תשתית האינסטלציה, אופן התקנת הכיור (כיור נתמך לקיר, כיור עם רגל, כיור מונח על ארון אמבטיה, כיור מונח על משטח ישר, כיור שקוע במסגרת מתכת ועוד). בנוסף, יש לתת דגש על חומר הגלם ממנו מיוצר הכיור, גוון הכיור תוך התאמה ויצירת שפה עיצובית משותפת לשאר הפריטים בחדר האמבטיה ולאריחים, לרצפה, לתקרה ולאמבטיה עצמה וכמו כן יש לבחור בצורה ובגודל המתאימים לחדר האמבטיה.

עמידות ופונקציונאליות

חשוב לזכור כי הכיור נועד לשימוש רב על ידי דיירי הבית והאורחים המגיעים לבקר ולכן יש לבחור כיור עמיד ופונקציונאלי. הכיור צריך לשרת את דיירי המשפחה ולכן יש למצוא את השילוב המושלם בין נוחות, עיצוב ועמידות לאורך זמן.