חורף 2018 – איזה ריהוט עמיד ומומלץ לגינה שלנו?

חורף 2018 – איזה ריהוט עמיד ומומלץ לגינה שלנו?

הקיץ נמצא לקראת סיומו, כולנו חשים בכך היטב. הימים נעשים קצרים יותר ויותר ורוחות הסתיו הולכות ומתחזקות. זהו בדיוק הזמן הנכון לתת את הדעת על ריהוט הגינה שלנו. איזה ריהוט כדאי לקנות, תוך מחשבה מעמיקה מבחינת עמידות בכלל ועמידות לגשם בפרט. להלן נסקור איזה ריהוט עמיד יהיה מומלץ לגינה שלנו. כמו כן, נוסיף מידע מעניין אודות תחזוקת הריהוט לקראת החורף.

ריהוט ראטן– יופי ועמידות

במקורו, נחשב הראטן לחומר גלם צמחי, שעשוי להוות תחליף לעץ. זהו חומר המשמש ליצירת רהיטים ייחודיים, עם דגש על רהיטי גינה. למרות עמידותו של הראטן הרגיל, הרי שנרצה להדגיש כי ישנם רהיטי גינה מצוינים המבוססים על ראטן סינטטי שהינו חומר מצוין ועמיד באופן ראוי לציון. מדובר בחומר גלם מבוקש, המאופיין בעמידות לקרינת השמש ולא פחות חשוב – גם עמיד בפני לחות וגשם. כמו כן, יש בנמצא רהיטי גן מראטן חזק במיוחד, עבה מהרגיל.

רהיטים המיוצרים מחומר זה יכולים למעשה לשלב חומרי גלם נוספים, לקבלת מראה מושקע במיוחד. על בסיס ראטן, יש בנמצא מערכות ישיבות במראה קלאסי או בסגנון מפוסל. ישנם ספסלים, שולחנות קפה וכן מערכות ישיבה שלמות, שניתן לשלבן עם כריות תואמות. יש בנמצא פינות ישיבה קטנות ואלגנטיות לזוג וכן מערכות ישיבה שמתאימות גם לאירוח רב משתתפים. ישנם עיצובים כפריים ואחרים.

ריהוט קליל ולא מחליד

מי שפחות מתחבר למראה האופייני לראטן, יכול למצוא את מבוקשו בסגנון שונה לחלוטין. רהיטי אלומיניום יכולים לשלב נוי ועמידות, שכן בניגוד למתכות אחרות, לא יופיעו כתמי חלודה. בניגוד לרהיטי פלדה, רהיטי אלומיניום לא חשופים לקורוזיה ואין צורך לצבוע אותם בצבע נגד חלודה בכל עונה. רהיטי אלומיניום לגינה מוצעים במראה קלאסי, בסגנון מודרני וכן במראה קליל וצעיר. יש בנמצא כסאות בודדים, מערכת ישיבה הכוללת כורסאות, ספות ושולחן תואם, גזיבו, פינות אוכל ועוד. למרות שאנו נכנסים לעונת החורף, כדאי בהחלט לזכור כי נדנדות גן מעוצבות למראה או מיטות שיזוף נאות בהחלט ישדרגו את גינתכם ויקנו לה אופי מסוגנן. הרהיטים יכולים להיות בנויים על בסיס אלומיניום נטו, אך בהחלט ניתן למצוא גם ריהוט משולב, עם חומרים כגון ראטן, עץ, זכוכית, בד ועוד.

כיסוי לריהוט – מומלץ מאוד

מלבד רהיטי ראטן או אלומיניום, ניתן לבחור גם ברהיטי עץ. יש לשים לב כי רהיטי עץ איכותיים יהיו עמידים יותר לגשם, אולם ככלל – יש להקפיד על שימון או צביעה מעת לעת, להגנה מפני הגשמים. באופן שוטף, מומלץ להימנע מחשיפה ממושכת של הריהוט לגשמים חזקים. בימי שרב בקיץ או סופה בחורף מומלץ לכסות את הרהיטים בכיסוי מתאים. דבר זה נכון כפל כפליים כאשר מדובר ברהיטי עץ, אבל גם כאשר מדובר ברהיטי אלומיניום או ראטן, המשולבים למשל עם כריות ישיבה נאות, כדאי לנהוג כך.