טיפים לאחסון חפצים בבית

טיפים לאחסון חפצים בבית

אם אתם מעצבים את הבית החדש שלכם או שסתם החלטתם לבצע שינוי בבית הותיק והטוב בו אתם גרים כבר תקופה ארוכה, קחו בחשבון כבר בשלבים הראשונים את פתרונות האחסון שלכם. רבים מבעלי הבתים המעצבים באופן עצמאי את ביתם לא חושבים על נושא האחסון ותכנון הארונות בתהליך העיצוב הראשוני ומנסים למצוא פתרונות לכך רק בדיעבד, כאשר זה הופך להיות מאוחר מדי.

כאשר אנו באים לתכנן את עיצוב הבית השלב הראשון אותו אנו צריכים לעבור הוא ספירת המלאי הקיים וסיווגו על פי תקיפות השימוש. חפצים אשר אנו משתמשים בהם לעתים קרובות ובאופן יומיומי יהיו במקומות נגישים וקלים לשימוש, ואילו חפצים אשר נעשה בהם שימוש רק במקרים מיוחדים יישמרו במקומות אחסון פחות נוחים ונגישים.

באופן הגיוני יש למצוא מתאם בין מיקום החפצים הנשמרים לבין מיקום השימוש בהם. כלומר, כלי הבישול השונים יתאפסנו בקרבת המטבח, כלי המיטה בחדר השינה, חומרי הנקיון והתחזוק בחדר האמבטיה וכן הלאה.

נסו להפוך כל בעיה וחסרון במצב הקיים להזדמנות מעניינת על ידי מציאת פתרון יצירתי. לדוגמא, נצלו את הנישה הנגלת על יד דלת הכניסה ובנו שם ארונות קיר אשר ישתלבו בצורה חלקה עם עיצוב הסלון והמטבח. ניתן גם לשלב על דלת הארון מראה אשר תוסיף מימד עיצובי נוסף וכן גם תשמש כמוצר פרקטי ושימושי.

חשיבה מוקדמת ומסודרת יחד עם שימוש נכון בפתרונות אחסון מעוצבים ודקורטיביים תהפוך את הבית שלנו למקום יפה ונעים יותר ויחד עם זאת תעזור בשמירה על הסדר והארגון. כי אין דבר יותר משמח מלחזור לבית מסודר ונקי אחרי יום עבודה ארוך ומייגע.