טכנאי מזגנים

טכנאי מזגנים

טכנאי מזגנים ממליצים על 7 פעולות פשוטות שיחסכו עלויות בעת תיקון המזגנים

עובדה ידועה היא כי הזנחה והתעלמות מהמלצות התחזוקה של יצרני המכשירים החשמליים טומנת בחובה עלויות חשמל גבוהות מהנדרש ואף תיקון מזגנים בעלויות גבוהות מהנדרש.

על מנת לשמור על המזגן ולהפיק ממנו את המירב אנו יכולים לנקוט בפעולות פשוטות, טרוויאליות, שלכאורה נראות טרחניות אולם בסופו של יום הן עשויות לשמור על אורך חייו של המזגן ובעת תקלה במזגן ממעיטות בעלויות התיקון הנדרש.

 1. ניקוי פילטרים אחת לחודשיים

טכנאי מזגנים בתל אביב ממליצים,כי מאחר ומדובר בעיר בעלת זיהום אוויר גבוה,ממליצים תכופות על ניקוי פילטרים כתחזוקה שוטפת לאורך השנה של המזגן. הפילטר הינו רשת צפופה שתפקידה למנוע כניסת לכלוך לתוך גוף המנוע. כאשר הפילטר מלא אבק ולכלוך המזגן נדרש להפעיל כוח רב יותר על מנת לשאוב אוויר וכתוצאה מכך נגרם עומס מיותר על המנוע העלול בסופו של יום להרוס אותו ולגרום לתקלה במזגן.

ניקוי הפילטר פשוט מאין כמוהו ונעשה תחת זרם מים מהברז ולבסוף מחזירים אותו למקומו לאחר ייבוש. פעולה פשוטה ששומרת על בלאי נמוך של המזגן ומאריכה את חייו.

 1. הפעלת המזגן פעם בחודש

 

טכנאי מזגנים ממליצים להפעיל את המזגן, פעם בחודש, על פונקציית ייבוש למשך כחצי שעה וזאת כדי למנוע הצטברות עובשים על הסוללה הפנימית העלולים לגרור אחריהם ריחות לא נעימים.

 

 1. בדיקת תקינות השקע והתקע של המזגן

  טכנאי מזגנים מדגישים את חשיבות תקינות השקע והתקע של המזגן למען בטיחות הפעלת המזגן. במקרים לא מטופלים של חוטים רופפים או פלסטיק שרוף שלא מטופלים הפעלת המזגן היא בגדר סכנת נפשות ועלולה אפילו להגיע לכדי התלקחות ושריפה.

 

 

 1. בזמן עישון או טיגון אל תפעילו מזגן

  טכנאי מזגנים טוענים כי המזגן סופח אליו את הריחות והשומנים הנדבקים על המאיץ ועל הרדיאטור ועלולים לגרום לתקלות בתפעול ותיקון המזגן. יתרה מזו, פעולת המזגן הינה יניקת האוויר מהחדר ופליטתו החוצה כך שבסופו של דבר, באם נעשן או נטגן, האוויר שהמזגן יפלוט יהיה חנוק ומסריח.

 

 1. אין לגעת ולהזיז את המניפה ידנית

  טכנאי מזגנים מצביעים על העובדה כי הזזת המניפה שלא דרך הפונקציה המתאימה בשלט עלולה לגרום לשבירת המנוע הזעיר המניע אותה ואף עלול לחבל ולשבור את המניפה עצמה, פעולה המחייבת תיקון המזגן על ידי טכנאי מזגנים מוסמך.

 

 

 1. אוורור החדר ותחלופת אוויר

  פעולת המזגן הינה יניקת האוויר מהחדר ופליטתו לאחר פעולת קירור המתבצעת בו. היות והמלצת הרופאים לאוורר את האוויר בחדר על מנת למנוע כאבי ראש, סחרחורות ויובש ברירית, טכנאי מזגנים ממליצים אחת משתיים: או להפעיל את המזגן עם חלון פתוח אולם כך תעלה תצרוכת החשמל והמזגן יעבוד עם פחות השהיות או לחילופין לכבות את המזגן מידי פעם ולדאוג לאוורר את החדר.

 

 1. איטום לקוי של חדרי הבית

  טכנאי מזגנים מרעננה, עיר שברובה מרושתת בצמודי קרקע, מצביעים על בעיה זו. איטום לקוי יגרור פעולת מזגן לא טובה וגורם לבזבוז משווע של צריכת חשמל כל זמן הפעלתו.

במידה ונזקקתם לעזרתו של טכנאי מזגנים הקשיבו לעצותיו והמלצותיו. אם הוא אומר ש"חבל לתקן" וצריך להחליף את המזגן במזגן חדש, אל תמהרו לפסול את דעתו, ייתכן שעצה זו תחסוך לכם כספי תיקון המזגן הישן ובוודאי שבטווח הקצר תחסוך לכם צריכת חשמל.

אנו יכולים להבטיח לכם שאם תשמרו על תחזוקה שוטפת תימנעו מתיקון ליקויים שהיו יכולים להימנע ותשמרו על חיי המזגן לאורך זמן רב יותר.