כיצד לבחור קרמיקה לבית?

כיצד לבחור קרמיקה לבית?

ריצוף קרמיקה משנה לחלוטין את האופי של הבית ויש לו יתרונות פונקציונאליים. קרמיקה יכולה להתאים למטבח, לחדרי השינה, לשירותים וגם לסלון. הדגש העיקרי צריך להיות על בחירה נכונה של אריחי קרמיקה ועל היכרות עם ההבדלים בין הדגמים השונים. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור:

א. בחרו עיצוב בהתאמה אישית – בראש ובראשונה כדאי לבחור אריחי קרמיקה לבית לפי העיצוב. יש מגוון עצום של אריחי קרמיקה וחבל לוותר על פתרון ריצוף המותאם לטעם האישי. אפשר להתייעץ עם מעצבי פנים, לשאוב השראה מקטלוגים קיימים או לצפות בתמונות המופיעות באתרי האינטרנט הייעודיים.

ב. בדקו יותר מאריח אחד – הטעות הנפוצה ביותר בבחירת קרמיקה לבית היא להתרשם מאריח אחד בלבד. לא מומלץ לעשות זאת, אלא להתעקש לראות לפחות 6 אריחים. כך ניתן לקבל מראה קרוב למציאות בבית ולהימנע מפערי גוונים, צבעים או השתקפויות.

ג. הקפידו על הזמנה נכונה של כמויות – בחרו קרמיקה לבית רק אחרי שתוודאו את ההזמנה הנכונה של הכמויות. עדיף להזמין 10% יותר מאשר לפרק חלק מהאריחים ולבצע התאמות ושינויים לאחר ההתקנה. גם בנושא הזה תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע, או לחילופין לקבל המלצות מחברים ובני משפחה שכבר ביצעו את הריצוף. בנוסף, הזמנה נכונה תחסוך עבורכם הוצאות ותמנע המתנה מיותרת לאריחים בבית חדש או משופץ.

מה ההבדל בין קרמיקה לבין ריצוף טבעי?

אריחי קרמיקה שייכים לקטגוריה של ריצוף תעשייתי. בכך הם נבדלים מאריחי ריצוף טבעי, אותם ניתן ללטש לאחר הביצוע וכך לקבל משטח חלק, אחיד וללא מרווחים. הבדלים נוספים בין אריחי קרמיקה לבין אריחי ריצוף טבעי באים לידי ביטוי במחיר. ריצוף טבעי נחשב יקר ולא ניתן להדביק אותו על ריצוף קיים. מנגד, ריצוף תעשייתי אמנם בלתי ניתן לליטוש, אך הוא נחשב לחומר בעל דרגת שחיקה גבוהה, הוא מגיע בגוון וטקסטורה אחידים וניתן להדביקו על גבי ריצוף קיים.

לסיכום, בחירת קרמיקה לבית היא שיאו של תהליך ארוך הדורש הגדרת מטרות ומסגרת תקציב. לאחר מכן כדאי להתייחס לשיקולים כמו ולבסוף לבצע בחירה מושכלת.