לוח שעם- לוח אחד והרבה אפשרויות

לוח שעם- לוח אחד והרבה אפשרויות

חיינו מלאים במטלות, משימות ודברים שיש לזכור. אמנם הטכנולוגיה עובדת לטובתנו בעניין ומסייעת לנו לנהל את חיינו טוב יותר, אך לא בכל רגע אנחנו רוצים לרוץ לנייד בכדי לבדוק מתי ישנה פגישה, מהן הקניות שיש לעשות, מהי מערכת השעות שלנו (ובתור תלמידים, בטח בכיתות הנמוכות, רוב הסיכויים שאין לנו סמארטפון לגשת אליו) ולכן בהחלט כדאי לארגן מקום בו נוכל להזכיר משימות ומטלות לנו ולאחרים או כל הודעה אחרת, גם פתקים בשביל הכיף. לוח שעם הוא המקום בו נוכל לרכז משימות ותזכורות אלה אך הוא בהחלט יכול לשמש גם להנאה ולכיף.

לוח שעם לכיתה

אחד מקומות בהם לוח שעם יכול להיות שימושי מאוד הוא כיתה. בכל כיתה נתלים קישוטים, הודעות על ימי הולדת, יום הורים, טיול או כל הודעה אחרת, חומר למבחן ועוד. כיתה היא גם מסגרת בה חשוב לשמור על הווי ושהתלמידים יראו אותה כמסגרת חמימה ותומכת הנבדלת מהמסגרת הגדולה בה היא נמצאת- בית הספר. לוח גדול יכול לשמש גם כמקום לאיסוף הזיכרונות הכיתתיים המשותפים בין אם מטיול, מסיבה כיתתית או פעילות עם ההורים. כאשר התלמידים רואים מדי יום תמונות אלה, הדבר משפיע על התחושה הנעימה והמגובשת בכיתה. ניתן לתלות בכיתה גם לוח כזה אחד שנועד לתמונות וזיכרונות ואחד שנועד לתליית חומרי עזר הקשורים לחומר הלימוד או הודעות כלליות.

לוח שעם למקום עבודה

ממש כמו בכיתה, גם במחלקה בתוך חברה חשוב לשמור על הקשר בין העובדים ועל תחושה של איחוד וגיבוש. על לוח שעם התלוי בכניסה למחלקה ניתן לשלב בין תמונות היוצרות הווי משותף לבין תזכורות, מטלות או פתקים אשר משאירים זה לזה העובדים לצורך עדכון וכדרך לתקשורת. אפשר לעשות מהלוח אביזר דקורטיבי, כזה אשר שובר את המראה הרשמי או הקר שיכול להיווצר בחברה. הלוח עצמו העשוי חומר טבעי מכניס מעט אוירה של טבע לתוך המשרד וקישוטים או תמונות הנתלים עליו מוסיפים צבע, עניין ותחושה ביתית.

לוח שעם אישי במתנה

לוח שעם הוא מתנה נהדרת לתלמיד אשר מתחיל את דרכו בבית הספר. הלוח מסייע לתלמיד להתארגן, מלמד אותו להזכיר לעצמו מטלות אותן עליו לבצע ואת הטכניקה של רישום תזכורות ומעבר עליהן. בנוסף, הלוח משמש כאזור אישי בו יכול הילד לתלות ציורים, קישוטים על פי טעמו, וכמובן תמונות שלו. ניתן לתת לילד לוח אישי מאוייר עם תמונה שלו. לוח כזה הוא מתנה מקורית וצבעונית.