מדוע סביבת העבודה במטבח כל כך חשובה?

מדוע סביבת העבודה במטבח כל כך חשובה?

על מנת להביא עצמנו לבישול ברמה גבוהה חשוב מאוד כי סביבת העבודה שלנו במטבח תהיה מסודרת ומאורגנת.

בישול הוא עניין פנימי. לא פעולה מכנית. לכן האפשרות היחידה להגיע לתוצאות במטבח היא התמקדות פנימה דווקא.

מה שבהחלט עלול לעזור להשגה תחושה של ניחוחות זה דווקא לרכז כוחות ולהביא את המטבח לסדר מופתי ככל שניתן. דווקא העבודה הזו תביא לרוגע ושלווה.

בנוסף לכך תכנון דקדקני של חידוש המטבח תשנה הליכים שאנו מתמודדים איתם יום יום במטבח לפשוטים יותר וקלים בהרבה.

יש הבדל גדול בסוג החידוש מטבח שנצטרך לקחת בחשבון אם מדובר במטבחים גדולים או קטנים. הראיה בשני המקרים היא שונה לחלוטין. וסוג החידוש צריך להתחשב בגודל המטבח.

הצרכים של כל אדם למשנהו אינם זהים ויש צורך להכיר אותם. בהתאם לזיהוי זה נדע לזהות מכשולים שעיכבו אותנו עד כה במטבח ולהסירם. כל העניין בחידוש מטבח היא יצירת סביבה מאפשרת כדי שהחויה השוטפת שלנו במטבח תהיה מהנה.

ההנאה תביא את החשק, הזריזות בעשיה, וההצלחה.

הרווח הוא אישי אך גם כפול, משולש וכן הלאה…בהתאם לכמות הנפשות שיש בבית שיהנו מהתוצאות החדשות.

אז מה עושים?

קודם כל סלקו וזרקו. ושוב פעם סלקו וזרקו כל מה שאינם משתמשים בו יום יום. כל פעולה של חידוש מטבח לא תניב תוצאות כאשר יש לכם עומס מיותר של חפצים. היוצרים עומס בלב. בלבול פנימי. מקשים על הזרימה. התמקדו במה שהכרחי.

לאחר מכן בדקו מה מצב הארונות.

תוספת אדירה בחידוש מטבח היא הסבת כמות גדולה ככל שהמקום מאפשר לכם של ארונות קיימים למגירות. אמנם הסבה של ארון למגירה "מבזבז" מהמקום הפיזי בארון עצמו, שכן המגירה עצמה תופסת מקום. אך המגירות משדרגות את הנוחיות במטבח באופן בלתי יתואר. ומומלצות בכל סדר גודל של חידוש מטבח. כדאי (אם ניתן) להתאמץ מבחינה כלכלית ולהשקיע בזה.

והנקודה העיקרית. לא תאמינו. כל שיפוץ מטבח שנעשה. גם אם נבחר להשקיע בו מיליונים, לצפות את הארונות מטבח ביהלומים…מה שהכי יתן לנו חשק לעבוד במטבח זה לשמור על הסדר.

פרט קטן ביחס להוצאות גדולות של חידוש מטבח כוללני. אך העבודה היום יומית, העבודה הסיזיפית היא נקודה שניתן לברוח ממנה.

מהמקום הזה ניתן יהיה להתחיל לבשל.