מדפים למחסן ביתי

מדפים למחסן ביתי

ההבדל בין מחסן ביתי למחסן עסקי

לא פעם אנחנו מחליטים להפוך חדר אחד בבית שלנו למחסן או להוסיף לו מחסן חיצוני על מנת שנוכל לאחסן בו חפצים ישנים, ציוד, כלי עבודה ועוד.  המחסן אמור לשמש אותנו במשך זמן רב, באופן כזה שלא נצטרך להשתמש בחדרים אחרים לצורך כך. בצורה כזו, לא יהיה צורך להשתמש בפתרונות אחסון מאולתרים או בפתרונות שיתפסו לנו מקום נרחב בחדרים אחרים בבית.

יש הבדל, כפי שאנחנו יכולים להעריך בין מדפים למחסן ביתי לבין מדפים למחסן עסקי או אחר. מדובר על הבדלים שקיימים בהיבטים שונים. בין אם זה בהיבט של גודל, בין אם זה בהיבט של עיצוב וסגנון. מן הסתם, כשאנחנו מחליטים לעצב את המדפים של הבית, אנחנו נתייחס אליהם בצורה שונה מאשר למדפים של מחסנים אחרים.

לפני שאנחנו נציג כמה נקודות להבדל, חשוב להבהיר פה נקודה משמעותית. בשני המקרים, הן מדפים למחסן ביתי והן מדפים למחסן מסחרי או אחר, אנחנו צריכים לצאת מתוך נקודת הנחה, שהמדפים אמורים לשמש אותנו זמן רב, הם אמורים לאפשר לנו לאחסן דברים בצורה נוחה, וכן הם אמורים לאפשר לנו להוציא מתוכם דברים כשנצטרך, באופן פשוט, נוח וקל. הם אמורים לשמש אותנו לעזר ולכן אנחנו צריכים גם לבצע את התכנון המקדים לבנייתם באופן כזה שיתאים לצרכים שלנו.

ההבדלים בין מדפים למחסן ביתי לבין מחסן אחר

ההבדל הראשון טמון בעיצוב. אם במחסן כללי אנחנו מתייחסים יותר לעניין הפרקטי, לחומרים של המדפים וכיצד אנחנו משתמשים בהם וכדומה, הרי שבמחסן ביתי אנחנו נתייחס גם לעיצוב, הן לאופן בו המחסן בנוי והן לאופן בו המדפים מעוצבים.

באופן עקרוני אנחנו יכולים לבחור מדפים מעוצבים בצורות שונות, בין אם זה על פי צבעים או על פי חומרים שונים, אנחנו יכולים לבחור עיצוב שיתאים לאופן בו הבית מעוצב וכן עיצוב יותר ספציפי, כלומר אך ורק ביחס בו אנחנו רוצים לעצב את המחסן שלנו.ההבדל השני טמון בגודל, סביר להניח שמחסן מקצועי של חנות או מפעל, יהיה גדול יותר מאשר מחסן ביתי. הן בגלל הצורך והן בגלל כמות השטח שעומדת לרשותנו. סביר להניח שאנחנו לא נצטרך מחסן גדול מדי מאחר ואנחנו לא נרצה לאחסן בו את כל הדברים שלנו אלא רק חלק מהם.

כאן אנחנו צריכים להדגיש נקודה משמעותית והיא, אנחנו צריכים לחשוב כיצד אנחנו פועלים בצורה נוחה, כך שהדברים אשר יאוחסנו במחסן, יהיו כאלה שאנחנו לא משתמשים בהם באופן יומיומי, אלא יאוחסנו בארונות ובמגירות בחדרים. המחסן יכיל רק דברים שלא נמצאים בשימוש יומיומי אלא לעיתים רחוקות, ובצורה כזו אנחנו גם נסדר אותו בהתאם על מנת שלא נצטרך בכל פעם להיכנס אליו, להוציא דברים, להכניס דברים ולעשות בלגן.