מחדשים את הספה

מחדשים את הספה

כאשר אנחנו נכנסים אל אולם התצוגות של הספות כל הספות נראות לנו מרשימות ומקסימות. במיוחד קורצות לנו הספות הבהירות היוצרות רושם יוקרתי ועשיר ונראה כי הספות הללו תישארנה נקיות ובוהקות לנצח. אך כדאי לדעת כי הספות  – כאשר הן רק נכנסות לשימוש הביתי הן מתחילות לצבור לכלוך. זה לא רק האבק זה גם כתמי אוכל או שתייה, ואם מדובר בבית עם ילדים קטנים יתווספו גם כתמים נוספים בגלל שימוש לא זהיר כמו טיפוס עם נעליים על הספה, נגיעה בידיים שומניות ובקיצור – הספה תאבד מהר מאוד את המראה החדש והיפה שלה.

קונים ספה פרקטית

לפני שנלמד על ניקוי ספות לאחר שכבר קנינו אותם, נלמד מעט איך לבחור ספה פרקטית שלא תצבור יותר מידי לכלוך ותשמור על מראה יפה ומהודר לאורך זמן.

ספת עור או ספה עם ריפוד?

כיום אנחנו כבר כמעט ולא מוצאים את הספות העשויות בד. ספות העור אלו הן ספות הרבה יותר פרקטיות וניתן לנקות אותם בקלות רבה עם סמרטוט לחה והן חוזרות למראה נקי וחדש. שלא כמו ריפוד הבד שדרש עבודה קשה ומייגעת כאשר גם לאחר הקרצוף עדיין לא היה הניקיון משביע רצון.

צבע בהיר או צבע כהה?

גם בספות העור ישנו הצבע הפרקטי יותר והצבע שהוא פרקטי פחות. הצבעים הכהים תמיד יהיו יותר נוחים וקלים לניקוי וגם לא יספגו כתמים כמו הריפוד הבהיר.

דוגמא חלקה או מחוספסת?

כאשר אנחנו באים לבחור בעור שירפד את הספה שלנו יש לנו גם כן שתי אפשרויות. יש את הריפוד החלק ויש את זה המחוספס עם החריצים. החריצים נוטים לצבור לכלוך ובכך להקשות על מלאכת הניקוי. בחירה בדוגמא חלקה תקל מאוד על העבודה אך קחו בחשבון שתאלצו לוותר מעט על היופי של הריפוד כי זה המדוגם תמיד יהיה יפה ומרשים יותר.

ניקוי ספות מקצועי

אז אחרי שבחרנו את הספות אנחנו צריכים לדעת כי אם לא נקפיד על ניקיון שבועי של הספות הם מהר מאוד יקבלו מראה מוזנח. אך חשוב לדעת כי לא תמיד נוכל להתגבר בעצמנו על כל הכתמים שיצטברו על הספות במיוחד כאשר מדובר בכתמים קשים על ריפוד ספות בד בהיר. במקרים מעין אלו יש לנו את החברות המציעות ניקוי ספות מקצועי באמצעות ציוד מיוחד המאפשר את חידוש הספה תוך הסרת כל הכתמים אף העיקשים ביותר כאשר התוצאה היא ספה – ממש כמו חדשה.