משכנות אמנים בקרית מוצקין: עוברים מצמוד קרקע למגדל

משכנות אמנים בקרית מוצקין: עוברים מצמוד קרקע למגדל

האם אתם חולמים על בית צמוד קרקע (פרט או דופלקס) עם מדשאה וחצר עם גדר לבנה, או שמא אתם חולמים על מגורים בדירה במגדל מגורים בקומה גבוהה, דירה המאפשרת לכם להשקיף רחוק, אל הנוף הפרוש מולכם, ללא בניינים שחוסמים לכם אותו? באופן טבעי למדי, לכל אחד מאיתנו יש את הדרך הספציפית בה הוא רואה את צורת המגורים שלו ושל משפחתו. עבור כל אדם, בית פרטי או דירה בקומה גבוה מהווים חלום שיש לשאוף להגשימו, בדרך הפתלתלה שלנו אל האושר. את הבחירה בסוג מגורים ספציפית, זו או אחרת, ניתן לייחס לגורמים רבים ומגוונים, כמו המטען האישי של האדם, הצורה בה גדל או אפילו האידיאולוגיות המנחות אותו. ויחד עם זאת, בשנים האחרונות, חלה עליה במספר האנשים הזונחים את הבית הפרטי צמוד הקרקע שלהם ועוברים להתגורר במגדלי דירות, ושל אנשים הרואים במגורים במגדל דירות את צורת המגורים האולטימטיבית עבורם.

משכנות אמנים בקרית מוצקין – דוגמה מצוינת למגמת הטיפוס לגובה

שכונת משכנות אמנים בקרית מוצקין (מחנה כורדני לשעבר) נחשבת לשכונה החדשה והעדכנית ביותר בקריות שליד חיפה, ומגדלי המגורים שנבנו ועתידים להיבנות בה נחשבים למגדלי המגורים היוקרתיים הראשונים באזור הקריות. ככאלה, זה לא מפתיע שגם כאלה שעד לא מזמן לא היו מוכנים לוותר על החלום של הבית הפרטי והגדר הלבנה, כבר מתעניינים ברכישת דירה משלהם באחד ממגדלי המגורים מרובי הקומות שבשכונה. מגמת הבניה לגובה, אשר חלקה, צמח מתוך הצורך בניצול מקסימלי של כל מגרש פנוי, וחלקה האחר מבוסס על הרצון ליישר קו עם גישות המגורים הרווחות במדינות מתקדמות בעולם, תופסת תאוצה ומוכיחה את עצמה כאטרקטיבית עבור זוגות צעירים, משפחות עם ילדים, ואך עבור זוגות מבוגרים יותר, המחפשים להחליף את דירתם הקיימת, לאחר שילדיהם בגרו ועזבו את הבית.

מה גורם לאנשים לרצות לגור במגדל מגורים?

אמנם, קשה להסביר רצון או תחושות, אבל ננסה לנתח את המניעים מהפן ההגיוני שלהם. מגדלי המגורים מאפשרים לגרים בהם מגורים במעין קפסולה איכותית, המנותקת ממה שמתרחש בעולם שבחוץ. כבר בעת הכניסה ללובי המפואר, כאשר דלתות הכניסה נסגרות מאחוריכם ומהוות חיץ בין חלל הלובי לרעשי הרקע שבחוץ, ניתן לחוש את התחושה העוטפת והמפנקת של מגדל המגורים. כשאתם מתקדמים הלאה, תגיע למעליות. מאחר ומגדלי מגורים הינם צורת מגורים חדשה בישראל, המעליות הן מודרניות ומתקדמות, תנועתן מהירה וחלקה, והיא מביאה אתכם אל דירתכם רחבת הידיים, או אל הלאונג', החלל המשותף לכל הדיירים, אשר בכל מגדל מגורים משמש למטרה אחרת. בחלק מהמגדלים הוא מוסב לסוג של מועדון המוגבל לשימוש הדיירים ואורחיהם, במגדלים אחרים הוא משמש חדר משחקים גדול. כך או אחרת, הוא מאפשר לדיירי המגדל לפתח לעצמם חיים קהילתיים וסביבה קהילתית תומכת וחמה.