פרקטים – למה זה כל כך פופולרי

פרקטים – למה זה כל כך פופולרי

רצפת פרקט הופכת להיות פתרון פופולרי יותר ויותר בקרב משפצי בתים דירות וכל חלל שבו אפשר להציב פרקט. כאשר רוכשי דירות או משפצי דירות ניצבים בפני בחירה – באיזה ריצוף לבחור – יותר ויותר מהם בוחרים באופציה של רצפת פרקט על פני אופציות אחרות. מהי רצפת פרקט ומהם אותם פרקטים שהפכו להיות כה פופולריים, בעצם פרקט הוא משטחי עץ שמחוברים לרצפה בעזרת דבק חזק או בעזרת לחץ ביניהם כיום ישנם סוגים רבים מאוד של פרקטים ובצבעים וגוונים שונים מאוד שגורמים לפרקטים להיות נושא לוהט בקרב עיצוב הפנים ובשיפוץ ישנו סוג נוסף של פרקט, פרקט הלמינציה שהוא בעצם פרקט שעשוי מחומרים שונים דמויי עץ שנותנים תחושה של פרקט רגיל וטבעי אך זול יותר ויותר עמיד בפני מפגעים שונים כמו שריטות ובקעים. עוד סיבה שפרקטים הם נושא כה מרכזי בעולם העיצוב היא מהירות התקנתם וקלות התקנתם בצורה אדירה למשל כשזה מדובר בבעל מלאכה מומחה משלים התקנה של פרקטים בחדר גדול בתוך כמה שעות עבודה ספורות והעלות של התקנת רצפת הפרקט כזאת נמוכה לאין שיעור מהעלות של פירוק הריצוף הקיים והתקנת חדש במקומו, או אפילו מהעלות של הדבקת אריחי קרמיקה על ריצוף קיים. בתוך כמה שעות, חדר שנראה מוזנח הופך פתאום לחלל מודרני, מואר ואלגנטי, וזאת במחיר סביר.

פרקט למינציה

לפרקט למינציה יתרונות רבים באקלים הישראלי והוא עדיף לעיתים רבות על סוגים אחרים של פרקט או ריצוף . פרקטים מעץ וגם למינציה יש מגוון רחב מאוד של סוגים ועיצובים וגם מענה הולם לכל תקציב. פרקט למינציה עשוי מעץ אמיתי שעובר תהליכים רבים. פרקטי למינציה מיוצרים מעץ גרוס בתרכובות שונות שמודבקות בחמישה שלבים שונים. לאחר יצירת המשטח הבסיסי מדביקים עליו ניר מצולם עם העיצוב הרצוי גימורים נוספים מעניקים חספוס, חיזוק ודגשים עיצוביים נוספים למשטח הלמינציה.

חסרונות פרקט למינציה

כשזה מדובר בפרקט למינציה השמיים לא תמיד כחולים, ישנם כמה חסרונות כשמדובר בסוג פרקט זה פרקט למינציה לא יכול להתאים למקומות בהם עדיפות לעץ מלא. יש לקחת בחשבון שלפרקט למינציה אין גמישות כמו של פרקט עץ או את אותו העובי, אלא הוא דק יותר. פרקט למינציה גם לא יעניק תכונות בידוד של חום וקור כמו שעץ מלא מעניק בצורה מושלמת. הפרקט הזה מאופיין ברגישות, במיוחד לנוזלים, ונוטה להתנפח בעת מגע עם נוזל. פרקט הלמינציה, דורש ניקוי יסודי ורב יותר מאשר פרקט עץ אמיתי ודורש ניקוי קבוע של פעם בשבוע בדומה לרצפה רגילה מאחר וצובר אבק ואינו מבריק כמו פרקט טבעי העשוי מעץ אמיתי ואיכותי שנוצר מעץ מובחר מאוד..