קמינים לעיצוב הבית

קמינים לעיצוב הבית

מהם היתרונות של קמינים מעוצבים לבית ומתי כדאי לבחור בתנור חימום רגיל?

לא בטוח שקמין הוא פתרון החימום החסכוני ביותר שתוכלו למצוא בשוק, אולם אין ספק שמדובר באמצעי חימום דקורטיבי שאין לו מתחרים רבים בתחום. יש סוגים שונים של קמינים, כגון קמין גז וקמין עץ, ומלבד האפקט העיצובי, יש להם גם יתרונות נוספים.

** התמונות במאמר מאת – חברת פלאח קמינים מעוצבים.

קמינים – יתרונות שכדאי להכיר

היתרון המשמעותי ביותר של קמין הוא הפן העיצובי. קמינים לעיצוב הבית הם הבחירה המועדפת על מעצבי פנים רבים ובעלי בתים פרטיים, אשר מחפשים ליצור מראה כפרי אותנטי. קמין עץ, המזכיר אח שהיה מותקן בבתים הישנים של פעם, יכול להשתלב בצורה מושלמת בבתים המעוצבים בצורה כפרית או יוקרתית. כיום, יש גם דגמים של קמינים המגיעים בצורת אח מובנה בקיר, אשר מתאימים לאוהבי הסגנון המודרני החדשני. מלבד עיצוב, הבחירה בפתרונות חימום בדוגמת קמין גז או עץ, משרה בחדר גם אווירה מיוחדת ומלאת קסם.

קמינים מעוצבים

היתרון השני של קמין, זו היכולת לחמם חדרים גדולים ורחבי ממדים. אם מתכננים היטב את המיקום ובוחרים בדגם בעל עצמת חימום גבוהה, החימום יורגש גם בחדרים אחרים ולעתים גם במפלסים נוספים בבית.

היתרון השלישי של קמינים לעיצוב הבית, אלו הטכנולוגיות המתקדמות הקיימות כיום, אשר מאפשרות לווסת ולשלוט בקלות בעצמת החימום.

יתרון נוסף של קמינים זה שהם אינם תופסים מקום רב. בחדרי מגורים קטנים וצרים או כאשר רוצים לשמור על מראה נקי ותחושת מרחב, אפשר לרכוש קמין מובנה, ויש דגמים כאלו גם של קמין עץ וגם של קמין גז.

מתי בכל זאת כדאי לבחור בפתרונות חימום אחרים?

לא בכל בית ניתן להתקין קמין או אח. קמין עץ מצריך ארובה וזה לא תמיד קיים בבתים פרטיים או בבנייני דירות. קמין גז מחייב חיבור לתשתיות גז נפרדות. לעתים הסיבה היא כלכלית או שמדובר בדירה שכורה והדיירים אינם מעוניינים להשקיע בקמינים.

במקרים כאלו אפשר למצוא פתרונות חימום אחרים, יעילים לא פחות. תנור חימום יכול לעשות עבודה טובה, וכיום יש מגמה להשקיע גם בעיצוב ובאסתטיקה של מוצרים אלו.