שטיחים לבית – כדאי או לא כדאי?

שטיחים לבית – כדאי או לא כדאי?

כאשר אנחנו נכנסים אל בית מלון וצועדים מעדנות בקצב של חופשה על גבי השטיחים – נדמה לנו כי מדובר במשהו שהוא מובן מאליו. שטיח מושלם המונח מקיר לקיר ומעניק לנו תחושה של יוקרה, פינוק וחופשה. שטיח נקי ללא רבב שנראה ממש מושלם. האם גם בבית ייראה לנו כך השטיח? אם נבחר לרפד את הבית בשטיחים מקיר לקיר הם גם ייראו כמו בבית המלון? כאן חשוב לזכור ולדעת כי שטיחים דורשים טיפוח. כאשר לא נדאג לטפח את השטיח – מהר מאוד הוא ייראה גרוע. כתמים שונים שיבלטו בו ויעטרו אותו בחוסר חן, סיבים עייפים ושמוטים ובכלל שטיח שעדיף היה שלא נברא…

כדאי לקנות שטיח לבית?

יש אנשים שלא יסתכלו לא על המחיר של השטיח ולא על הטרחה הכרוכה באחזקה של השטיח. הם רוצים שטיחים לבית ויהי מה! התחושה המיוחדת שהשטיחים הללו מעניקים לבית, החמימות הביתית, הפינוק והליטוף שהוא יוצר שווה בעיניהם כל טרחה, כל השקעה וגם כל מחיר. יהיו כאלו שבהמשך אולי ייבהלו מהעבודה הרבה ומהטרחה הכרוכה בתחזוקה של השטיח כאשר יהיה עליהם לשאוב בכל יום את האבק שבשטיח ולנקות את הכתמים השונים שייווצרו עליו מעת לעת. אך יש את אלו שיקבלו את כל אלו בשוויון נפש וישמחו להשקיע ולטפח את השטיח והם אכן יוכלו ליהנות ממנו לאורך זמן.

ניקוי שטיחים – איך זה מתבצע?

ניקוי שטיחים דורש שימוש בתכשירי ניקוי מתאימים וכמובן גם בשואב אבק. יש לבצע כל יום שאיבה יסודית של האבק כי השטיח ידוע במשיכה שלו לאבק הנוטה אף הוא להיצמד אליו. אם לא נסיר את האבק באופן יסודי עלול האבק להוות מפגע בריאותי חמור עבור השוהים בבית ובמיוחד עבור אלו הסובלים מאלרגיה לקרדית אבק הבית.

מלבד זאת דורשים גם הכתמים טיפולים מאסיביים ומיוחדים. חשוב לדעת מאילו חומרים מיוצר השטיח ומה היא הדרך הטובה ביותר להסיר את הכתמים מבלי להרוס את השטיח.

ומה עושים כאשר קרצפנו ושפשפנו עם כל החומרים האפשריים והשטיח עדיין עומד בסירובו והכתמים נשארים מקובעים היטב בין הסיבים? יש מה לעשות? בהחלט! פונים אל המומחים.

מחדשים את השטיח

חברות המתמחות בטיפול ובניקוי של שטיחים מכירים היטב את המלאכה והם מבטיחים ניקוי יסודי באמצעות ציוד מיוחד הנמצא ברשותם ובאמצעים מיוחדים ומקצועיים הנמצאים בידיהם. כך שהתוצאות הן שטיח שחוזר למראה החדש והבוהק שלו שנראה ממש כמו חדש!