בדיקות שבועות הריון

בדיקות שבועות הריון

מזל טוב! את בהריון! זה הזמן להתחיל לקרוא וללמוד עוד על תחום ההיריון, בחודשים הקרובים הגוף שלך יעבור המון שינויים גם חיצוניים וגם פנימיים והורמונליים, אל דאגה, רוב הסימפטומים הקשים כמו בחילות והקאות יעברו במהרה, אבל כדאי מאד לקרוא וללמוד על שבועות הריון, בכל שבוע יצוץ משהו חדש ואם לא תהיי מודעת לשינויים שהגוף שלך עובר בתקופה זאת את עלולה להילחץ סתם ללא צורך, לחץ בהריון הוא משהו לא מומלץ, לכן קראי את המאמר הזה ואת יכולה גם ללחוץ על הקישור שהוספנו לעמוד כדי ללמוד מידע נוסף.

בכל שבוע בהריון מומלץ לעשות בדיקות מסוימות, כאשר לכל בדיקה ישנן טווחים מוגדרים שצריך לבצע אותה, פשוט בשל העובדה שהשינויים ההורמונליים והפיזיים אצל אישה בהריון הן כל כך מהירים וצריך כל פעם לעקוב אחר הדברים, בין אם מדובר בבדיקות דם או בדיקות אולטרסאונד, יש צורך לעשות מעקב רציני.

יומן מסודר למעקב

ההמלצה הראשונה שלנו היא – הכיני לך יומן מסודר שיהיה רק למעקב ההיריון, על היומן הזה תסמני את השבועות ובכל טווח שבועות את הבדיקות המומלצות, כדאי לרשום זאת בצבע מסוים וכאשר ביצעת את הבדיקה להשתמש בצבע נוסף כדי לסמן שהבדיקה בוצעה או למחוק את הכתוב ממה שהיה רשום.

המלצה שניה – פתחי קלסר מסודר של כל הבדיקות והתוצאות, שימרי הכל, לכי תדעי מתי תצטרכי לדעת את רמת ההמוגלובין בדם או תוצאות בדיקה גנטית, שימרי הכל! ויותר מזה, בואי עם הקלסר הזה לכל בדיקה רפואית וכמובן ביום הלידה, לא לשכוח, לעיתים הריון יכול להסתבך ואז כל פיסת מידע שיכולה להגיע לרופא היא חשובה ויכולה להיות אפילו הבדל בין חיים למוות, לא לזלזל במידע הרפואי הזה, גם אם זה נראה לך שולי ולא רלוונטי.

יש המון בדיקות, אילו מהם כדאי לעשות?

המון נשים מבצעות את כל הבדיקות ולפעמים אפילו לא צריך, כל בדיקה עולה כסף וברוב המקרים ניתן לחסוך את זה, שבו עם יועצת גנטית – מגיע לכם את זה מהמדינה, את ובעלך אחד על אחד עם היועצת, עוברים על כל הנתונים שלכם ומרכיבים עץ גנטי, לאחריו בודקים את הסיכונים והסיכויים לקבלת מחלות תורשתיות בעייתיות וככה גם ניתן לשלול בדיקות גנטיות שלא צריך או לחילופין להמליץ על בדיקות גנטיות שכן כדאי לעשות על מנת לשלול בעיות לאחר מכן.

ולך בעלה של האישה רק נאמר – אל תיתן לה ללכת לכל הבדיקות לבד, תמיכה של הבעל בזמן ההיריון היא חיונית והכרחית, היא עוברת המון בתקופה הזאת, לך רק ניתן להיות שם בשבילה, לעזור, לטפל ולתמוך.

 

בהצלחה!