דיקור סיני – להקלה על כאבים וטיפול במחלות

דיקור סיני – להקלה על כאבים וטיפול במחלות

הדיקור הסיני (הנקרא גם אקופונטורה בלעז) הינו שיטת טיפול עתיקה מסין, המסייעת לאיזון נפש- גוף. על פי המסורת הסינית העתיקה, פעולת הדיקור מבוססת על האנרגיה המניעה את החיים בעולמנו, הלא היא אנרגיית הצ'י. הצ'י זורם בערוצי אנרגיה שונים לאורך ורוחב גוף האדם הנקראים מרידיאנים. לאורך המרידאינים, קיימות מספר נקודות שעשויות להשפיע על זרימת האנרגיה – ע"י החדרת מחט עדינה דקיקה במהלך הדיקור, הגוף עצמו פועל לריפוי מערכת מסוימת בגוף, או להשבתה לאיזון האופטימלי.

כיצד יודעים היכן לבצע את הדיקור? קיימות מספר נקודות על גבי המרידיאנים התומכות בפעולתם של איברים שונים בגופנו. במקרה של כאב בטן, למשל, אין חובה לדקור את המטופל בבטן. פעמים רבות דיקור על פני הרגליים או בידיים מסייע באופן האפקטיבי ביותר, כיוון שאותו מרידיאן על גבי איברים אלו מגיע בסופו של דבר גם לקיבה ולבטן.

כמה זמן אורך כל טיפול בדיקור סיני?

מפגש טיפולי אורך בממוצע כ-45 דקות, כאשר דיקור סיני עצמו אורך דקות ספורות (בין 20-35 דקות) בהתאם למצב המטופל. ככל שהמטופלים חלשים או צעירים יותר, כך הם ישהו פחות זמן עם המחטים. הגירוי אמור להיות קצר ואפקטיבי, על מנת לא להתיש את הגוף החלש ממילא מהמחלה או מהסימפטומים שלה. לטיפול במחלות כרוניות וקבועות, נזמין את המטופלים לסדרה של 10 טיפולים רצופים לרוב אחת לשבוע. במצבים פחות בעייתיים, נקבע מספר טיפולים בשבוע.

באשר לכאב, הוא כמעט אינו מורגש. הדיקור הסיני מתבצע במרפאות רפאל באמצעות מחטים דקיקות ביותר בעובי של כשערה בלבד, כך שהדקירה מורגשת אף פחות מעקיצת יתוש. יתרה מכך, לאחר החדרת המחטים ובסיום הטיפול מדווחים המטופלים על תחושת רגיעה ושלווה המתפשטת בכל רחבי הגוף.

כיצד מסייע הדיקור היכן שטיפולים אחרים כשלו?

במרפאות שונות ברחבי העולם נעזרים בדיקור סיני לשיכוך כאבים כללי, ולטיפול במחלות כרוניות. מחקרים שבוצעו באוניברסיטות ובמרכזים רפואיים שונים ברחבי העולם מצאו בבירור כי עצם הגירוי במהלך הדיקור משפר את זרימת הדם ומסייע להרפיית השרירים. בתוך כך, הוא מפיג כאבים שונים ומשפר את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף. מחקרים נוספים מצאו, כי הדיקור מגביר באופן משמעותי הפרשת אנדורפינים (הורמונים משככי כאב טבעיים שפעולתם דומה לפעילות המורפיום) ובכך משבש את מנגנון הכאב במוח.

המחקרים ציינו במיוחד את השפעתו הברוכה של הדיקור הסיני עבור מחלות ובעיות גופניות דוגמת:

  • כאבי ראש ומיגרנות
  • הקלה על בחילות בהריון
  • שיפור סיכויי כניסה להריון (בעיות פוריות שונות)
  • שיפור איכות וכמות זרע
  • הקלה בסימפטומים של דלקות פרקים

למי הטיפול בדיקור סיני פחות מתאים?

הטיפול בדיקור סיני מתאים כמעט לכולם- נשים, גברים וילדים צעירים מגילאי 6-99 בעלי כאבים ומחלות כרוניות, ואף מומלץ ביותר עבור חולים אונקולוגיים. עם זאת, הטיפול אינו מתאים למטופלים על קוצב לב ולאנשים החרדים מאוד ממחטים עד למצב של פוביה.

במרפאות רפאל בתל אביב ובראשון לציון רפאל רוזנסקי ישמח להתאים לכם טיפול מקצועי בדיקור סיני על פי מיטב המסורת של הרפואה הסינית, שישפר את איכות חייכם באופן ניכר.