הגדלת חזה

הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא הניתוח האסתטי הפופולארי ביותר בעולם המערבי. נשים רבות מתעניינות במשך השנים לגבי ביצוע ניתוח שכזה, נשים רבות אינן מרוצות מספיק ממראה וגודל החזה שלהן ומעוניינות לשפר אותו.

ניתוח להגדלת חזה מבוצע בהרדמה כללית, הוא אמור לקחת משהו כמו שעה וחצי, במהלך הניתוח מבצעים חתך מתחת לשד ומכניסים את השתל מתחת לשריר או מעליו – ההחלטה נתונה לשיקול דעת רופא לפי המבנה האנטומי של גוף המטופלת. את החתך תופרים בסיום הניתוח, התפרים הללו ימסו מאליהם לאחר שיעבור זמן מה.

במהלך הטיפול מקבלת המטופלת כמות גדולה של משככי כאבים, כאשר השפעתם פגה, היא עתידה להרגיש כאבים חזקים, על הכאבים הללו ניתן להקל על ידי שימוש מבוקר במשככי כאבים. כאשר השתלים מוחדרים אל מתחת לשריר, המטופלת תחוש כאב משמעותי יותר, לעתים היא אף עלולה להיות מוגבלת בהנעת הזרועות למשך תקופת מה. כמה שבועות לאחר הניתוח, ניתן לחזור לשגרה יומיומית.

שתי אפשרויות למיקום השתל:

מעל לשריר בית החזה – מתאים כאשר המטופלת הינה בעלת רקמת שד בולטת, במקרים אחרים עדיף לבחור למקם את השתל מתחת לשריר בית החזה כדי שלא יהיה ניכר כגוף זר.

מתחת לשריר בית החזה – מבטיחה שד בגובה זהה לגובהו של השריר, מתאים כאשר המטופלת הינה בעלת רקמת שריר דקה ולא בולטת.

על המיקום המתאים מחליט הצוות הרפואי בהתאם למבנה הגוף של כל מטופלת, באופן כללי יש לבצע ניתוח להגדלת חזה רק בייעוץ והכוונה של רופאים ופלסטיקאים מומחים ומנוסים שכבר ביצעו ניתוח כזה בעבר.

מדובר בניתוח פלסטי, כמו בכל ניתוח כזה קיימים סיכונים לא מבוטלים, כדי להקטין את רמת הסיכונים אליהם נחשפת המטופלת למינימום האפשרי, יש לבחור מנתח מקצועי ואמין. אסור להקל ראש כאשר מדובר בגוף שלנו, חובה עלינו לדאוג לו לטיפול הטוב ביותר.

סוגי שתלים, מהלך הניתוח וסיכונים שנחשפת אליהם המטופלת במהלך הניתוח:

ישנם שתלים עגולים ושתלים אנטומיים, בחירת השתל נעשית בהתאם לגוף המטופלת ולמבנה רקמות השד שלה. בחירת השתל נעשית בהתאם לממדים הטבעיים של המטופלת, רוחב הכתפיים שלה כמו גם גודל בית החזה, עתידים להשפיע באופן משמעותי על בחירת השתל וגודלו. את הבחירה יש לבצע בצורה מושכלת, בהתייעצות עם רופא ועם פלסטיקאי.

לפני הניתוח יש לבצע שתי פגישות ייעוץ, בפגישה הראשונה בדרך כלל ייבדק המצב הרפואי הכללי של המטופלת, היא תשמיע את ציפיותיה מהניתוח, בפגישה זו גם יבדקו את התאמתה של המטופלת לניתוח כזה. פגישה נוספת נערכת כשבועיים לפני מועד הניתוח, בפגישה זו מחליטים על צורת השתל והמיקום בו יכניסו אותו. בפגישה זו ניתן לערוך הדמיה תלת ממדית כדי להמחיש את תוצאות הניתוח. ניתוח להגדלת חזה חושף את המטופלת לסיכונים לא מועטים, יש לבצע אותו בצורה אחראית ושקולה, בלווי מומחים.