הטיפים הטובים ביותר לכניסה קלה להריון

הטיפים הטובים ביותר לכניסה קלה להריון

כניסה להריון תלויה לא רק באישה אלא בשני בני הזוג יחד. בעיני אנשים רבים כניסה להריון נחשבת משימה קלה ופשוטה, אך בפועל ישנם אנשים המתקשים יותר בתהליך מסיבות כאלו ואחרות. רוצים לדעת מה צריך לעשות על מנת להגדיל את הסיכויים להכנס להריון? כל התשובות בכתבה המלאה:

כאמור, כניסה להריון היא לא תמיד משימה פשוטה כמו שרבים חושבים ישנם זוגות רבים הנקלטים להריון בזמן קצר יחסית של כחודש ועוד בשלבים הראשונים של הניסיונות. מנגד יש כאלו המתקשים בתהליך ולהם נדרש יותר זמן של ניסיונות או במקרים אחרים טיפולים וליווי של רופאים.
אם זהו לא ההריון הראשון שלך בדרך כלל הקליטה להריון תהיה קלה ומהירה יותר מאחר והגוף "מכיר" את התהליך. בנוסף, המצב הבריאות שלי בני הזוג משחק תפקיד חשוב בכל תהליך הכניסה להריון. במידה ובני הזוג בריאים ולא סובלים ממחולות כרוניות הדבר יקל על כניסה להריון אך אם אחד מבני הזוג סובל ממחלות כרוניות כגון סוכרת, אסתמא ואפילו השמנת יתר הדבר עלול להקשות על כניסה להריון.

 

איך נגדיל את הסיכויים להכנס להריון?

בני הזוג יכולים לעשות מספר דברים על מנת "לעזור" לגופנו להכנס להריון.  אותם דברים תורמים בעיקר לחיזוק הגוף ומכינים אותו לקראת השינוי שעתיד לבוא. אם אתם רוצים להביא תינוק לעולם אל הדברים הראשונים שעליכם לעשות:

 1. תזונה ואורח חיים, זה לא מיתוס!
  הקפדה על אורח חיים תקין ותזונה נכונה מגדילים את הסיכויים להכנס להריון. מומלץ לעשות ספורט, תנועות ארובניות, אכילת אוכל בריא וכדומה. לקיחת ויטמינים וחומצה פולית עוד לפני הכניסה להריון מומלצים גם. זכרו, כניסה להריון תלויה בשני בני הזוג ולכן הקפדה על תזונה ואורח חיים תקין צריכה לחול על שניהם.
 2. חשבי את זמני הביוץ שלך
  ההמלצה לאלו הרוצים להרות היא לקיים יחסי מין סביב מועד הביוץ, ובעיקר לפניו. על מנת להיות בטוחים מתי ימי הביוץ של האישה ניתן להשתמש במחשבון ביוץ או בשיטות אחרות. שיטות העוזרות לחשב את הביוץ, יעזרו לכם לדעת מתי האישה מבייצת וכך לתזמן את זמן קיום היחסים.
 3. בדיקות מקדימות אצל רופא
  במידה ואתם מנסים להורות מספר חודשים ללא הצלחה מומלץ ללכת לרופא ולבצע בדיקות באופן סדיר. מומלץ ששני בני הזוג יבדקו על מנת לשלול בעיות פוריות.
 4. משהו ממכם נוטל תרופות?
  במידה ואחד מבני הזוג נוטל תרופות באופן קבוע מומלץ לבדוק אצל הרופא האם התרופות פוגעות בסיכויים להכנס להריון. חלק מתרופות נגד דיכאון עלולות לפגוע בסיכויים לכניסה להריון.
 5. הימנעות מצריכה של אלכוהול, עישון וקפאין
  אחד הדברים שהכי קשה להגמל מהם הם ההרגלים שלנו, חלק מאותם הרגלים הם צריכה של אלכוהול, עישון וקפאין. אם אתם רוצים להקלט להריון ובמיוחד אם יש לכם קשיים בתהליך מומלץ להפסיק את צריכתם.
 6. המלצות לגבר
  זה נכון שהאישה היא זו שסוכבת את ההריון אך ישנם מספר המלצות לגבר. לא מומלץ לקיים יחסים לאחר מקלחת חמה, נסו ללבוש מכנסים ותחתונים שאינם לוחצים, צמצמו שהייה בג'קוזי או בסאונה. התיעצו עם הרופא ובקשו ליצרוך ויטמין C , E או אבץ הם נחשבים כמעלים לאיכות וספירת הזרע.

   tips2 

 1. אסור להתייאש
  גם אם אתם מנסים להכנס להריון מספר חודשים ללא הצלחה זה לא אומר שזה הזמן להתייאש. הרבה הריונות נקלטים לאחר חצי שנה במידה והכל תקין. נסו לקיים יחסים באופן קבוע של יום כן – יום לא על מנת לשמור כוחות ולתת לגוף למחזר את עצמו.

לסיכום:
כניסה להריון היא משימה, בין אם מדובר במשימה פשוטה ובין אם מדובר במשימה קשה. אל תתיאשו, התיעצו עם רופאים, קראו חומרים ונסו לקבל כמה שיותר מידע בנושא. במידה ואתם חושבים שיש בעיה אל תתביישו, פנו לרופא העוסק בפוריות, יכול להיות שהוא יביא אתכם לפתרון. אל תשכחו – עבודה קשה משתלמת!