השתלות שיניים

השתלות שיניים

אחד מטיפולי השיניים החשובים והנפוצים ביותר שיש, הוא טיפול השתלות שיניים. לא מעט אנשים נדרשים לטיפול זה, כתוצאה מסיבות שונות. הטיפול מתבצע אצל רופאי שיניים שמתמחים בכך, במסגרת טיפול לא פשוט אשר היום כבר ניתן לבצע אותו בצורה הרבה יותר מהירה מאשר בעבר.

טיפול השתלות שיניים נועד לאפשר לאנשים, אשר מתמודדים עם מחסור בשיניים כתוצאה ממחלה, תאונה, פציעה או כל דבר אחר באזור הלסת. לא מעט אנשים מתמודדים עם מצב זה, אשר עלול להשפיע על איכות חייהם ואף על מצב בריאותם.

צריך להבין, מחסור בשיניים יכול לייצר אי נוחות מתמשכת בכל מה שקשור לאפשרויות לעיסה וכן דיבור או פעולות אחרות שרוצים לעשות עם הפה. יש מקרים בהם יש צורך לבצע השתלה, מאחר ומתמודדים עם חבלה כתוצאה מפציעה או תאונה, יש מקרים בהם השן נמצאת במצב של ריקבון ויש צורך לעקור אותה ולאחר מכן לבצע השתלה חלופית במקום. הריקבון יכול להיווצר כתוצאה מאי תחזוקה של השיניים, מחלה או מסיבות אחרות. אנחנו מכירים את זה למשל אצל אנשים שמכורים לסמים קשים. בלא מעט מקרים, ההתמכרות מובילה לנזק עצום בשיניים.

כיצד מבצעים השתלות שיניים

השתלת שיניים מתבצעת אחרי שרופא מטפל, מאבחן את המצב ולאחר מכן מחליט על אופי הטיפול. בשלב הראשון הוא ייקח מידות על מנת לדעת מה גודל השיניים, כמה ואיך הוא אמור להשתיל. במקרים מסוימים ההשתלה תכלול גם עצם או לפחות חלק ממנה על מנת שיהיה ניתן להרכיב את השיניים החדשות על גביה.

בשלב השני צריך לבחון את הנקודה להכין מודלים של שיניים להשתלה, לבחון אילו שתלים יכולים להתאים ובאילו מידות.

השלב השלישי הוא השלב המעשי שיכלול את ההשתלה,, ואת האופן בו השתלים ייקלטו בפה. צריך לומר, זה תהליך שיכול לקחת זמן, מאחר ואם יש בעיה, יהיה צורך להחליף את השתל לאחד אחר שיתאים.

היום התהליך הזה של השתלות שיניים הוא הרבה יותר פשוט ונוח ממה שהיה בעבר, הוא בוודאי הרבה יותר בטוח ואפקטיבי, שכן בעבר השתלים לא היו ברמה כמו היום. הבעיה היא, שגם היום מדובר בגוף זר שמשתילים בפה, ועל כן לא תמיד זה יכול להיקלט כפי שאנחנו רוצים, יהיו מקרים רבים בהם זה פחות יצליח, ואז צריך למצוא פתרונות אחרים.

על מנת שהטיפול יצליח, חשוב מאוד שכל תהליך ההשתלה יתבצע על ידי מקום אחד, גורם מקצועי שמתמחה בכך, אחרי שעוברים את כל הטיפולים הנדרשים בנושא. מן הסתם, כל הטיפול יתבצע אחרי שמבצעים תהליך יסודי של בדיקות שיניים וטיפולים סביבתיים שונים, במטרה לאפשר השתלה על שטח חלק ונקי.

לפני סיום חשוב להבהיר, על מנת שהמטופל יגיע לטיפול בצורה טובה, עליו להיות מוכן ולדעת בדיוק מה הוא עומד לעבור.